Marvel Cinematic Universe‘in yakın dönem film planlamasında bir risk problemi var. MCU’nun bir nebzeye kadar bizi dumur ederek gelmesinin en önemli parçalarından biri birçok noktada beklentimizin olmadığı yerlerde bizi coşturmuş olmasıydı. Kabul etmek gerek, MCU’nun Iron Man 2 hariç tüm 1. Faz filmleri bilindik markaların devamı değillerdi. Bu trend, 2. fazda azalarak devam etti: Guardians of the Galaxy ve Ant-Man bu dönemin risk sancaktarlarıydı. Ama üçüncü fazda, Doctor Strange‘i de atlattıktan sonra çıkan tablo çok net. Ortada garip bir şey yok.

Black Panther’ı zaten Civil War’da gördük, ne beklememiz gerektiğini az çok biliyoruz. Thor ve Hulk’ın bir araya gelmesi de, Guardians of the Galaxy 2 de var olan konseptlerin üzerine atılan çeşitlemeler. Spider-Man zaten Spider-Man. E geriye kalan da zaten Infinity War. O yüzden, üçüncü fazın “vauv” faktörü olma görevi Captain Marvel‘a ait şu an. O görevi de ifa edip edemeyeceğini anlayabilmemiz için gereken bir başka parça daha bugün yerine oturdu. Filmin yönetmenleri bulundu. 

Anna Boden Ryan Fleck

Halihazırda Inside Out’un yazarı Meg LaFauve ve Guardians of the Galaxy’ye yazdığı yarışma senaryosuyla projeyi Marvel’ın radarına sokan Nicole Perlman‘ın kaleme alacağı ve başrolünde de Oscar ödüllü Brie Larson‘ın olacağı filmi Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisi yönetecek. Bu proje ikilinin bir araya ilk gelişi değil. Boden ve Fleck indie sinema dünyasında uzun süredir beraber iş yapan bir çift. İlk çıkışlarını beraber yazdıkları ve Fleck’in yönettiği Half Nelson ile yaptılar. Ondan dört sene sonra da It’s Kind of a Funny Story filmini birlikte yazıp, birlikte yönettiler. Çift son olarak başrolünde Ben Mendelsohn ve Ryan Reynolds’ın olduğu Mississipi Grind‘a imza atmıştı 2015’te.

Yönetmen tercihi buram buram Marvel kokuyor yine. Yani bundan kastımız, yine gittiler ve normalde süper kahraman filmleriyle zinhar bağdaştıramayacağınız birini koydular filmin başına. Ve yine –Jon Favreau, Russo Biraderler, James Gunn ve Scott Derrickson örneklerinde olduğu gibi- formül tutacak muhtemelen. Yalnız Fleck-Boden ikilisi bu dakikaya kadar hep çok kentsel hikayeler anlattılar. Hikayenin odağını nereye tutacaklar? Carol’ın ordu geçmişine mi, uzay bağlantısına mı, Avenger’lığına mı? Safi kadınlığıyla ilgili bir film yapmasınlar da gerçi, yeter…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.