Çok net anımsayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda bir anda internette saman alevi gibi bir haber yayılmış, bütün geek alemini Chris Evans’ın Captain America rolünü bırakacağı korkusu sarmıştı. Biz o zaman da konuşmuştuk bunun üzerine, ortada çok da net bir durum yoktu. Bahsi geçen kaynak, makalenin tekinde yapılan bir tasvirin içerisindeydi. Muhabirin kaleminden geliyordu, ve bir takım yanlış bilgiler de içeriyordu. O yüzden de kendi kafamızda güvenilmez bilgi olarak kodlamış, hayatımıza devam etmiştik.

Yalnız bugün inkar edemeyeceğimiz yerden geldi bilgi. Baya Chris Evans’ın kendisinden. Amerikalı oyuncu USA Today’e verdiği bir röportajda epey veda kokan beyanlarda bulundu. Şöyle dedi Evans:

Captain America The First Avenger

Çok iyi bir dönem geçirdim. Süper kahramanlar yenilenebilir varlıklar. Batman gibi, James Bond gibi. Bu filmler hikayeyi anlatmak için yeni yöntemler buluyorlar, yeni versiyonlar yapıyorlar. Bunlara çok okeyim. Avengers 4 sonrası nasıl ilerlemek isterlerse, karar onlara ait. Ben hiçbir şeyden pişman olmayan ve sonsuz derecede müteşekkir biri olarak uzaklaşıyorum. 

Benim için zor olmadığını söylersem, yalan olur. Ama zamanın geçişi, kavuğu devretmek deneyimin bir parçası. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Ayrılıkta güzel olan bir şey vardır, her ne kadar içinde hüzün de olsa, bir yandan da mutluluk verir.

E oha. Bari bir de ucunu yakaydın sevgili Evans, daha sen ne diyeceksin? Üstelik USA Today kendi metninde henüz Avengers 4 sonrası için Evans’a kontratla ilgili hiçbir konuşulmadığını da eklemiş. Bunun üstüne söylenecek fazla bir şey var mı? Geçen sefer gelen malumata şüpheyle yaklaşmıştık, ama bu röportajla birlikte sanıyorum aksi bir yoruma pek alan kalmadı. Chris Evans gerçekten de Avengers 4 sonrası kontrat yenilemeyecek. Marvel da yenilemeyi çok düşünmüyor. Evans da fikre ekstra coşmuyor.

Ve ben iddia ediyorum, Avengers 4 sonrası kontratı bitecek yıldızlar ordusu arasında bir tek Evans bu kadar rahatlıkla çıkıp veda veda konuşuyorsa, sebebi çok bariz.

Kaptan ölecek. 

Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.