Şu kadar senedir oyuncu seçimleri, stüdyo kontratları, aktör arayışları falan yazıp çiziyoruz. Tüm samimiyetimizle yemin ederiz ki, EON Productions‘ın Daniel Craig’i Bond 25 için kovaladığı kadar hayatımızda kimsenin kimseyi kovaladığını duymadık. Hatta yalan olmasın, imreniyoruz biraz. Bizi anamız babamız, sevdiceğimiz bacımız bu kadar kovalamadı. Ben kendi köpeğimden bu kadar ilgi görmedim. 

Nereden başlayalım? Önerilen rakamın 150 milyon dolar civarında olduğu söyleniyordu mesela. Bu Craig’i tarihin en kazançlı aktörlerinden biri yapacaktı. Craig’in bunu reddettiği söylendi. “Son bir film çekelim abi, sonra genç bir arkadaşa devredersin” dendi, Craig bunu da reddetti. Adam açık açık “Bir film daha çekeceğime bileklerimi keserim” dedi, o laf sineye çekildi. Alternatif aktörler düşünüldü, her biri ayrı oyalandı. Komple prodüksiyon askıya alındı Craig için. Bugüne bugün hâlâ Craig’den gelecek bir evet cevabını bekliyor koskoca prodüksiyon. Başka bir mega-hanedan için bunun olduğunu düşünebiliyor musunuz? Downey bile bugün bu kadar naz koysa, Marvel yarın sabah “Riri Williams’a geçiyoruz biz de MCU’da” diye basın bülteni geçer yani…

bond24_spectre

Ama meğerse, adamın derdi kreatifmiş. İngiltere’nin meşhur, ama über-güvenilir de olmayan tabloidi Page Six’e göre, Daniel Craig şu sıralar evet demeye biraz daha yakın. Bunun sebebi de, Othello. Bildiğimiz, Shakespeare oyunu olan Othello. New York’ta David Oyelowo ile birlikte klasik oyunu sahneleyen Craig, orada da beraber çalıştığı Bond hanedanının patronu Barbara Broccoli ile yakaladığı dinamikten tekrar çok memnun kalarak ayrılmış. Elbette illa ki Broccoli orada inceden kanına da girmiştir İngiliz aktörün. Düşünsenize çünkü, bilmem kaç ay boyunca adamın dibinde olmak için çok geçerli bir sebebiniz var. E oyunun yapımcısı da sizsiniz, adam da kaçamaz sizden, sizi de kovalayamaz. Basmış Broccoli muhtemelen bildiği bütün ikna taktiklerini.

Sonuç olarak Craig şu sıralar rolü beşinci kez üstlenmeyi ciddi ciddi düşünüyor. Bu da Tom Hiddleston, Henry Cavill, Idris Elba gibi adayları ıskartaya çıkartıyor. Naçizane, çok da coşmuyoruz biz açıkçası Craig’in dönüşüne. Her ne kadar tartışmasız en iyi Bond’lar sıralamasında Sean Connery’nin yerini zorlasa da, nikahtan önce nazlanan damadın, evlilikte gözü dışarıda olur gibi geliyor bize. E adam çok da istemiyor işte. Yapacağı işten çok mu hayır gelecek bu koşullarda?

Siz ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.