Unutanlar için, tekrar hatırlatalım. Civil War II diye bir şey geliyor. Marvel, baya baya “lan filmi çıkacak bunun, millet sağda solda Civil War bakınacak, parsayı toplayalım” mantığıyla, şükürler olsun ki geçen seneki “Rage of Ultron” keteliğinden bir çıt daha kaliteli bir şekilde, Brian Michael Bendis’e Civil War II yazdırıyor. Bugünki meramımız da şu: O Civil War II’nin senaryosu sızdırılmış olabilir.

İnternetin genelde video oyunlarıyla ilgili konularda iddialı hafiye forumu NeoGAF’tan biri, senaryoyu okuduğunu iddia ediyor. Daha önce açıklandığı gibi, merkezde geleceği gören Minority Report vari bir karakter, ve bu karakterin nasıl kullanılacağına dair ayrıma düşen Captain Marvel ve Iron Man var. Bu karakterin ismi, senaryoyu okuduğunu iddia eden arkadaşa göre Homer. Homer, bir suçu engelliyor, ardınan Carol tarafından kullanılmaya başlıyor. Carol Thanos’u engellemek isterken, yine Homer’dan faydalanıyor, oraya giden War Machine ve She-Hulk’ta ölüyorlar. Tony de bunun için Carol’ı suçluyor, olaylar kopuyor.

Civil War 2

Şimdi şöyle, bu inanılmaz üfürükten teyyare geliyor kulağa. Hani Bendis formdan düştü falan, tamam da, yani şu noktaya kadar Tony’nin tarafını tutmamızı sağlayacak bir durum yok. O yüzden ben ilk olarak bu dedikoduyu Bleeding Cool’da okuduğumda, haber yapma ihtiyacı dahi hissetmedim. Ne münasebet yani, Bendis bunu mu yazacaktı? Yalnız bugün, şöyle bir gelişme oldu; yine Bleeding Cool, Marvel’ın yazarlarına “beyler lütfen dikkatli olun, ayıptır sızdırmışsınız” diye ihtar geçtiğini açıkladı.

Yani bunun gerçek olma ihtimali yüksek. O zaman vay bana, vaylar bana diyorum; bu baya Rage of Ultron kıvamında bir ucuzluktaymış. Yani Allah aşkına, War Machine ve She-Hulk’ın ölmesi iyi hoş, dramatik falan da; zaten Thanos’a karşı gidiyorlar. Burada Carol’ın suçu ne? Önceden yolladı diye mi? E durdurmuşlar ama bak? Yani kişisel fedakarlıklarla Thanos durdurmayacaksanız niye süper kahraman oldunuz? Bilmiyorum, çok saçma bir katalizör bu. İlk Civil War’da kimseye karşı sorumlu olmayan bir adam, gidip kimseye karşı sorumlu olmadığı için yaptığı zibidilikle 600 kişiyi öldürüyordu yani. Bu ne, çok yadırgadım…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.