Belki gözünüzden kaçmıştır, ama Marvel sinematik evreninin belki de en ilginç yanlarından biri hem TV hem de sinemada hemen hemen her karakterinin çizgi romanlardan geliyor olması. “E ne var bunda?” demeyin, yan karakterleri de işin içine dahil ederek konuşuyorum. Tüm MCU filmlerinde bir karakterin ağzı varsa ve konuşuyorsa kendisi muhtemelen çizgi romanlarda kısa da olsa birkaç kere gözükmüş bir karakterdir. Kevin Feige ve Marvel imparatorluğunun fertleri bunun böyle kalması için çok çalışıyorlar. Böylelikle de Marvel’ın çizgi roman evreniyle sinema evreni arasında ciddi bir bağ oluşmuş oluyor.

Tek bir farkla. Başta Phil Coulson olmak üzere Agents of SHIELD karakterlerinin hiçbiri çizgi roman orijinli değil. Ne Skye, ne May, ne de FitzSimmons. Kendilerini çizgi roman sayfalarında bulabilmek, mümkün değil. Ama tabii bu Aralık’ta değişecek. Marvel’ın veteran yazarı Mark Waid, her sayısını başka yeni bir çizerin illüstre edeceği bir S.H.I.E.L.D. serisine başlayacağını geçen yaz resmen duyurmuştu. Coulson karakterinin büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Waid, özetle bu yeni serinin S.H.I.E.L.D.’a süper kahraman arayan ve başını Coulson’ın çekeceği bir ekibi anlatacağını söylüyor.

SHIELD_1_Deodato_Cover-hdr

Bütün Agents of SHIELD karakterlerini bu çizgi roman serisinde görme şansı bulabileceğiz. Üstelik çizgi romanlarda MCU’daki sınırlamalar da olmadığı için Mark Waid’i durduran tek şey kendisinin hayal gücü. Artık May’le Spider-Man’i göreve mi çıkartır, Fitz’i Doctor Strange’e mi yollar, Skye’la X-Men kadrosunu kanka mı yapar… Waid’in söylediğine göre bu karakterler direkt dizideki halleri olmayacaklar, yani biraz yeniden hayal edilecek alan da var. Neticede burası hâlâ 616 evreni, olaylar MCU’dan farklı ilerliyor.

Bütün bunlar zaten gayet heyecan verici bana soracak olursanız. Üstüne üstlük bir de varyant kapaklarla iyice veriyor gazı hergeleler! Clark Gregg’in Twitter’dan paylaştığı varyant kapak tam da yukarıda söylediğimiz temennilerle örtüşüyor. Kim var bu ek kapakta? Deadpool! Hem de kendisi Coulson gibi garip şeyler çiziyor bir duvara. S.H.I.E.L.D. #1 Aralık ayında raflardaki yerini alacak. Şimdi gel de okuma yani!

deadpool-shield-party-variant-109843

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.