Yıllarca bekledikten, dedikodusu döndükten, hayranlarını heyecandan perişan ettikten sonra en sonunda Deadpool sinemaya aktarıldığında yaşadığımız hayal kırıklığını hatırlıyor musunuz? Ryan Reynolds’ın oynadığı efsane Marvel karakteri X-Men Origins: Wolverine filminde yan bir karakter olarak karşımıza çıkmış; ilk sahnelerinde eğlenceli ve iyi yazılmış bir karakter olabileceğinin ışıklarını verse de, sonrasında muazzam derecede saçma bir kararla ağzı kapatılmış ve karakter de, film de saçma sapan bir hâl almıştı.

O dakikadan sonra hem biz çizgi romandan Deadpool’u sevenler; hem de karakteri X-Men: Origins’de oynamış olan Ryan Reynolds yıllar boyunca karakterin haklarını elinde bulunduran 20th Century Fox’a bir Deadpool filmi gelmesi için baskı yaptılar. Bu baskı bir ara yönetmen seçilmesine, senaryo aşamasına gelinmesine kadar vardı, sonrası gelmedi. Film hep araftaydı, ne ışığı görebiliyor, ne de tamamen iptal olup en azından bizi içimizdeki ukteyi iyileştirmek üzere yalnız bırakabiliyordu.

deadpool

En sonunda o araf bugün bitti sevgili geekyaparlar. 20th Century Fox en sonunda inadı bıraktı, resmen yeni Deadpool filmini duyurdu. Ryan Reynolds muhtemelen (eğer son dakika değişikliği yapmazlarsa) yine Marvel’ın dördüncü duvarı yıkan karakteri Wade “Deadpool” Wilson olarak karşımıza çıkacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise en son bu pozisyona yerleştirildiğini duyduğumuz Tim Miller’ın olması bekleniyor. Senaryoyu ise Zombieland’e imza atan Rhett Rheese ve Paul Wernick yazacak.

Valla bize soracak olursanız gün bundan daha iyi bir haberle başlayamazdı. Gerçekten bunu daha önce de söylemiştik, Guardians of the Galaxy’nin megahit olduğu, bir yerlerde insanların ciddi ciddi içinde bulunduğu evrende bile ikinci sınıf kötü adamlardan ibaret bir grup olan Sinister Six’in filmini çekmeyi düşündüğü, adı sanı bilinmeyen Namor için çabaların yapıldığı bir dünyada herhangi bir süper kahramanın “filmi tutmaz” mantığıyla sinemaya aktarılmamasını mantıklı bulmuyoruz. Ayrıca da geçtiğimiz haftalarda sızan ve kelimenin tam anlamıyla muhteşem olan deneme çekimini de gördük, adamlar yapınca da tam yapabiliyorlar. Şimdi sadece beklemesi kaldı. Film 12 Şubat 2016’da vizyona girecek. Muhtemelen gelecek sene gerçekleşecek San Diego Comic-Con’da tüm bilgileri almış, ilk teaser’ı görmüş oluruz.

Hadi bakalım!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.