Frank Miller’ın yazıp çizdiği Sin City, çizgi roman sevenlerin gönlünde ayrı bir yere sahip işlerden biriydi. Görsel tarzı ve karanlık ana temasıyla Frank Miller’ı efsane yapan eserlerinin de arasındaydı aynı zamanda. Desperado filminde tanıdığımız Robert Rodriguez 2005 senesinde çizgi romana el atınca, kimileri sevindi, kimileri ise hayal kırıklığına kendisini hazırladı. Ortaya çıkan iş ise, zannediyorum mutabık kalabiliriz, hiçbir şey değilse kaynak materyale saygısını yitirmeden, üzerine orijinal bir şeyler koyabilen nadir çizgi roman-sinema uyarlamalarından biriydi.

Film aslında zamanında da çok sağlam bir gişe yapmıştı. 40 milyon dolara çekilen film, yaklaşık 160 milyon dolarlık hasılata erişmişti; baya yüksek bir kâr bıraktı yapımcılarına yani anlayacağınız. Ama işte ne hikmetse devamının gelmesi tamı tamına 9 sene sürdü. Fakat artık nasıl bir kült statüsü elde ettiyse film, aradan 9 sene geçmesine rağmen kimse ilgisini falan yitirmedi, bilhassa Sin City 1 daha dün çıkmışçasına heyecanlı herkes.

Sin City A Dame To Kill For Fragmanı

Eğer siz de kendinizi bu gruba dahil hissediyorsanız, buyurun, sizi dün yayınlanan ikinci Sin City: A Dame to Kill For fragmanı ile baş başa bırakalım. Baş rollerinde Jessica Alba, Powers Boothe, Josh Brolin, Jamie Chung, Rosario Dawson, Joseph Gordon-Levitt, Eva Green, Mickey Rourke ve Bruce Willis’in oynadığı; yan rollerde ise Lady Gaga’dan Ray Liotta’ya, Jeremy Piven’dan Juno Temple’a renkli bir kadronun bulunduğu Sin City: A Dame to Kill For 22 Ağustos 2014’te Amerika’da vizyona girecek. Bildiğimiz kadarıyla şimdilik bir Türkiye vizyon tarihi yok.

Buyurun efendim, karşınızda ikinci resmi Sin City: A Dame to Kill For fragmanı!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.