Çok ilginç bir hayatı oldu Constantine’in. Gerçekten de öyle. Geçen yaz bu zamanlar varlığından ilk haberdar olduğumuz dönemlerde kendisini gerçekten de dev bir ümitle bekliyorduk. Sonra pilot bölümü sızdırıldı, izledik, kolektif olarak beğenmedik. Belki o pilot bölümü zamanında izlesek, yine de bir “Constantine’dir be?” gazıyla bir sonraki hafta da diziye şans verebilirdik. Bölümün en azından o gazı harlamaya yetecek kıvılcımı vardı.

Ama gelin görün ki, dizinin kendisi aylar sonra başladı. Eylül ayına gelindiğinde, Constantine herkesin aklında o sendelediği ilk intibasıyla kalmıştı artık. Diziye şans verenler, arkadaşlarına “ilerledikçe iyi oluyor abi” diye övdüler, eleştirmenler de dizinin kreatif olarak kendine güzel bir alan çizdiğini ve içerisinde başarılı işler yaptığını söylediler. Ama Nuh diyen peygamber demedi, dizinin reytingleri Amerika’da çok ortalama rakamlarda kaldı.

Constantine 625px

Bu reytinglere rağmen, dizi yine de hayatta kalmayı başarabilirdi; bu sefer de NBC’nin yönetimsel duvarına tosladı. NBC önce “yerine daha iyi bir dizi bulursam kaldırırım” beyanı yaptı, ondan sonra o diziyi bulmuş olacak ki, iptal kararını açıkladı. Hayranlar hararetlendi, Twitter’dan kampanyalar yapıldı, Arrow’un başrolü Stephen Amell dahi internetten katıldı bu harekete, “Constantine geri gelsin, benim konuk rolüm var” sözünü verdi. Bunun üzerine de Constantine’ciler bir ümitlendiler elbette.

Gelin görün ki o ümit çok uzun süreli olamadı işte. Dizinin başındaki adam Daniel Cerone, bugün Twitter üzerinden yayınladığı bir açık mektupla dizinin hayranlarına artık Constantine diye bir dizinin kesinlikle var olmadığını duyurdu. “Belki Yahoo falan alır?” ümidi de kalktı rafa, zira anladığımız kadarıyla diziyi yapan stüdyo bu opsiyonları da tüketmiş. Cerone “hangi platformu denediler, kime götürdüler diziyi bana söylenmedi” dedi, ama onun da bildiği, Constantine’i kimsenin istemediği. Anlayacağınız artık Constantine dizisi diye bir şey yok, elimizde de sadece yayınlanan bölümler kaldı. Bakalım, inşallah Lucifer o bayrağı alır, daha ileriye de taşır, ne diyelim?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Comments

  1. Polat Akbulut Reply

    HAYIIRRRRRR YA BU DİZİ BİTMESİN KAHRETSİN GÜNÜN EN ÜZÜCÜ HABERİ YA 🙁

  2. CharlieBrown Reply

    Guillermo Del Toro’nun Justice League Dark filminde dizinin başrolu gene Constantine olarak yer alabilir diyorlardı. Gerçi o filmden de haber yok ne zamandır. Bir bilgisi olan var mı?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.