Hemen anımsamayanlar için kısa bir özet geçelim; Marvel’ın Netflix ile olan anlaşmasında, ilk etapta sadece Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage dizileri ile bu karakterlerin bir araya geleceği Defenders mini serisi planlanmaktaydı. Fakat Daredevil, geçtiğimiz bahar aylarında gala yapıp, çok sevilince, Marvel ve Netflix hiç uzatmadan ikinci sezonun geleceğini açıkladılar, plan da biraz sekteye uğradı. Ama umurumuz muydu? Elbette değildi. Daredevil’ın ikinci sezonu geliyordu yahu!

1323771-bullseye_gh_tpb_1280_103

Bir süredir de Daredevil’ın ikinci sezonunda olacaklarla ilgili dedikodular paylaşılıyor sağda solda. Bunların başlıcaları da dahil olacak karakterlerle ilgili. Mad Max: Fury Road’da bir defa daha saygılardan saygı beğendiğimiz Tom Hardy “ben Punisher oynamak istiyorum” deyince zaten fıttırmıştık, Matthew Murdock’u oynayan Charlie Cox “ben de Punisher diziye gelsin isterim” deyince, hiç mukayyet olamadık kendimize. “Daha dur, bunların dayanağı yok” derken, Elektra’nın seçme metinleri sızdı internete.

Daha biz onu tam kaldıramamışken, şimdi de film sızıntıları konusundaki bir numaralı adres olan Latino Review bombayı patlattı. Dediklerine göre, Snatch, Transporter, Expendables gibi filmlerin efsane yıldızı Jason Statham, geçtiğimiz günlerde Marvel ile bir görüşmeye gitmiş. Marvel’daki bir kaynaktan alınan bilgiye göre Statham bu görüşmeyi Daredevil’ın ikinci sezonu için yapmış. Peki hangi karakteri oynamak üzere? Bullseye!

017216

Evet, Ben Affleck ve Jennifer Garner’lı filmde Colin Farrell’ın oynadığı Bullseye, resmen MCU’ya dahil olmak üzere. Jason Statham’ın durumu ise biraz daha muğlak. Anlaşılan Bullseye kesinlikle ikinci sezonun ana kötüsü olacak, yani Statham ile anlaşma sağlanamazsa –denildiğine göre henüz imzalar atılmamış- dahi biz gönül rahatlığıyla bir Bullseye görebileceğiz. Peki Statham olsa güzel olur mu? İşte onu tam bilemedim. Statham şüphesiz reyiz bir adam, ama bir yandan da kendi filmlerinde reyiz olabilecek bir yapısı var. Zaten oyunculuk meziyetleri öyle çok ahım şahım olmadı hiçbir zaman, keyifli bir adamdı hep. Charlie Cox’un, Vincent D’Onofrio’nun karşısına geçip mi oynayacak? Biraz abes kaçabilir gibi geliyor bana. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

22 Comments

 1. Güçlü Yiğit Başar Reply

  Yıkar ortalığı. İnanılmaz bir katkı sağlar.

 2. Ben bu adamı ağır silahlı, patlayan arabalı, bina yıkmalı filmlerle tanıyorum. Daredevilin dinamiğine pek uygun değil sanki

 3. Sinan Şenol Reply

  Bir dizi için, hele de ağırlığıyla güzel olan bir dizi için uygun değil. Geeklord’un dediği doğru…

 4. Bu haberi okuduktan sonra elimizde hangi bilgiler var ve onlara göre hareket edersek nasıl olur diye düşündüm!Eğer söylenti değilde gerçek ise;

  1-Daredevil 1. sezonu var elimizde,çok güzel dövüş kareografileri olan müthiş bir dizi!
  2-Habere göre elimizde jason statham var,kendisi dövüş kareografilerini çok iyi becerebilen bir aktör.
  3-Jason statham Expendables filmlerinde zaten birebir Bullseye karakteri ile örtüşen rolü vardı!Bu filmlerde de çok iyi bıçak kullanan ve attığını tam 12 den vuran biriydi!
  4-Daredevil 2. sezonunda da herkes Bullseye karakterini bekliyordu zaten,peki elinizde buna benzer bir rolü oynamış çok iyi dövüş kareografilerini yapabilen,ayrıca ünlü,karizmatik biri olan jason statham varsa rolü tabiki ona teklif edeceksiniz.
  5-Dizi zaten başarılı bir de çok ünlü bir aktörün katılımı hem diziye hemde netflixe olan ilgiliyi arttırır,pazarlama ve tanıtım açısından çok iyi olur.
  6-Collin ferrelin oynadıgı Bullseye karakteri biraz çılgın köpek tarzındaydı,zorlama gibi duruyordu.Jason statham Bullseye karakterine ciddi bir hava katar,dizinin havasına uyumu çok iyi olur!

 5. Abdurrahim Gursoy Reply

  Abi bu adama punisher yakışır bence öbür türlü olmaz.

 6. uzaykoylusu Reply

  daha dün kendisi bir söyleşi de “marvel tarzı” yüksek bütçeli filmlerin sadece cgi’dan oluştuğunu ve bunu otantik bulmadığını söyledi ve marvel’ı iyice yerin dibine soktu. oynadığı filmlere bakılınca bu sözleri ironik olsa da büyük ihtimalle görüşmelerde bazı şeyler ters gitmiş gibi.

 7. Wasted Generation Reply

  Her şey iyi güzel de, şu attığınız “yok artık, daha neler hadi canım” falan gibi başlıklara hiç anlam veremiyorum doğrusu.

 8. Jason oyunculuk konusunda çok iyi bir oyuncu değil ama dövüş hareketleri falan olsun o konuda süper bir oyuncu zaten dizininde istediği bu değilmi ? sonuçta bullseye karakterine yakışıyor herif +hayran kitlesi var bence dizi için iyi

 9. Gelirse çok fena söverim marvela madem Jason statham gelebiliyordu neden agents of shield’a bir kere cap yada tony getirmediniz diye

 10. Nureddin YILDIRIM Reply

  Dizide harcanacak bir ünlü değil Jason statham. Bence başka bir film için görüşme olmustur

 11. Ben aslında jason statham ı hep dcu da görmek istemişimdir ama bullseye da olur

 12. Ferhat Ulu Reply

  Bencede Jason Statham fazla gelir bu diziye sizin dediğinizn tam aksine…
  Oyunculuğu iyi değilmiş keyifli bir adammış ve Charlie Cox ve Vincent D’Onofrio ile oynaması uygun değilmiş :))

  cidden yapmyaın böyle şeyler artık her zaman dikkat edilmeyeni fark edilmeyeni şans verilmeyeni iyi göstermeye çalışmak, ben kömürüde pırlanta yaparım edalarını bırakın rica ediyorum…

  O kadar Örümcek Adam karakteri varken en iyisi Miles Morales diye tutturmanız hatta işi dahada ilerleterek filmlerde Peter Parker ın yerine oynasın demeniz…
  Jason Stathamn oyunculuğunu “beğenmeyip” dizi oyuncularının karşısında bile zayıf görmeniz…
  Hawkeye için Marvelin çıkarttığı son 10 yıldaki en iyi çizgi roman demeniz…

  En iyi Jokerler sıralamanızdan bahsetmek bile istemiyorum 100 kişiye sorsan 99u Heath Ledger der ama siz “uzman ve otorite” olduğunuz için farklı birini 1 numara yapıp farkınızı göstermeniz gerekiyor dimi ?

  artık kabak tadı verdi bu tür şeyler ben an itibariyle bu siteyi takibi bırakıyorum… yolunuz açık olsun…

  • Valla şu diğer eleştirilerine katılabilirim de, Jason bence de olmaz gibi bu diziye. Pek oturtamadım onu dizinin atmosferine.

 13. Pleksiglass Reply

  Mathew Mcconaughey’in de saçma sapan romantik komedilerde oynadığı dönemlerde kimse adamın mükemmel bi oyuncu dediğini hatırlamıyorum. Şimdi sen böyle diyince Jason Statham’ın da alt yapısında bence gayet ağır roller oynayabilecek kapasite ve hatta fazlası var. Kişisel görüşlerini azıcık kırpsan paylaştığın haberler biraz ciddiye alınacak anca değil yani. Mayası tutmuyor artık. Karakterinden ödün ver demiyor kimse sadece siteye gelen insanlar azıcık mantıklı şeyler ve elle tutulur geek haberler okumak istiyor.

 14. Burak Işık Reply

  Allah’tan DC’nin herhangi bir dizisine girmedi neme lazım dağ gibi Jason Statham’ı buralarda “yapma bunu jason” “ne kadar alakasız bir rol jason” diye başlıklar atar buralarda yerin dibine sokardın. Marvel’ı seçmekle iyi yapmış. Gerçi bana hayal mahsulü gibi geldi ama hayırlısı

 15. Tolga DentiPie Reply

  Fast and Furious 7 filminde Statham’ı duyduğum zamanki düşündüğüm şeyleri düşünüyorum, o da Jason Statham’ın kaybetmeye aykırı olarak doğmuş olduğu. Demek istediğim Statham kazanmak için biri dediğin gibi kendi filminin reyizi bir adam kaybedişini görmek istediğimiz biri değil bence. Aktörlüğü de hiç bir zaman çok iyi değildi zaten, Cox gibi bir aktörünün karşısında olmasını pek hoş karşılamadım. Hadi Furious 7’de sırıtmıyordu tamam ancak burada olay başkalaşıyor. Tabi ki de çok ünlü biri olduğunu ele alırsak gerçekten diziye çok fazla izleyici kazandırabileceğinden dolayı yüksek ihtimalle rolü alacağını biliyoruz.

 16. Zeynep Naz Günsal Reply

  Ben jason statham’ı hiç sevemedim ama tipi de geçmişi de uyuyor yani o yüzden neden olmasın? Herifin bütün filmografisi aksiyon filmi sonuçta.

  Ama Daredevil dizisinin beni ve birçok kişiyi kendine aşık eden özelliklerinden biri de HER karakterin çok boyutlu olması ve buna yapım ekibinin büyük önem vermesi, Marvel ve aksiyon seyircilerinin aptal yerine konmaması. Hani, yeni sezona mutlaka yine böyle yaklaşılacak ama Statham’ın dizinin orjinal kadrosu kadar kendi karakterinin derinliklerini samimiyetle ve başarılı bir şekilde yansıtabilecek “range”i var mı ? Bence yok yani, zaten bu dizi dışında aksiyon yapımları aktörlerinden böyle bir güç beklemiyor normalde ve bu adam tüm kariyerini böyle koşullarda geçirmiş bir adam.

  Fakat zaten bu kesin bir durum değil anladığım kadarıyla, o yüzden asdfmdmtgxp

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.