Hitman video oyun dünyasının en önemli, en sevilen serilerinden biri. Bundan tam on yedi yıl önce PC’ye özel olarak çıkan Hitman: Codename 47 ile hayatına başlayan seri dokuz oyunu kapsayan hayatında hep aynı tema ve değerler etrafında döndü. Gizlilikle içeri sızma. Çevreyi de hesaba katan detaylı planlama. Ekseriyetle silahlı çatışmalardan kaçınmayı hedefleyen taktiksel düşünce.

Hitman serisi aynı zamanda iki kere sinemaya da uyarlandı ve iki seferinde de bu temel değerlerin hiçbirisi anlaşılmamış gibi gözüküyordu. Muhtemelen tüm seriye “Kafasında barkod olan keltoş bir ajan var” şeklinde yaklaşan insanlar tarafından üretilmiş olan iki filmin ikisinin de varlığı pek acayipti. 2007’de çıkan film acayipti çünkü gerçekten başrolünden ışıkçısına kadar herkes yarım yamalak iş yapmaya gelmiş gibiydi. 2015’te çıkan film ise acayipti, çünkü ilkinin başarısızlığından sonra ikinciye denemiş olmaları garipti.

Ama şimdi üçüncüye deniyorlar. Deadline’ın haberine göre projenin arkasında Derek Kolstad var. İsmi tanıdık gelmiyorsa yazdığı bir filmi anımsatalım sizlere: John Wick. Ve evet, itiraf edelim, John Wick serisiyle ilgili uzaktan yakından ilgisi olan herkesin otomatikman aksiyon filmleri söz konusu olunca bir kredileri oluyor. Kolstad’ın durumu ise biraz ekstra, zira bütün film serisi onun senaryosundan çıkma. Genelde Hollywood’da projeler belirlenir, senarist sonra görevlendirilir. John Wick ise tersini gördüğümüz nadir enstantanelerden, o yüzden Kolstad’ın kredisi hakiki.

İşte bu Kolstad’ın ilk bölümünü yazacağı Hitman dizisi, Hulu tarafından yayınlanacak. Hulu diziyi de satın almış anladığımız kadarıyla. Yani pilot bölüm falan çekilmeyecek, direkt olarak prodüksiyona başlanacak. Hatta Deadline diyor ki, Hulu bunun bir amiral gemisi dizisi olmasını planlamaktaymış. E bekleyelim, görelim o hâlde. İlk sorumuz en barizi. Hitman’i kim oynayacak? Siz söyleyin geekler, kimi yakıştırıyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.