Cümlemiz küçükken TV ekranlarında yayınlanan şirinşaf Spider-Man dizisini izleyenler, muhtemelen Morbius karakterini anımsayacaklardır. Pek çok anti-kahraman gibi, hayatına başkabir kahramanın kötüsü olarak başlayan Morbius dizi ilerledikçe ete kemiğe bürünüyor, oturaklı bir karakter hâlini alıyordu. Bu, çizgi romanlarda da aşağı yukarı aynı şekilde ilerlemişti. İlginç bir karakterdi Morbius, pek çoğumuzun da aklında yer etti.

Sony de muhtemelen bunu düşünerek hareket ediyor olmalı, zira SlashFilm’de gördüğümüz habere göre kendileri bir Morbius filmi için harekete geçmek üzereler. Daha önceden Silver Sable ve Black Cat’i konu alacak Silver & Black filmi ve kadrosu gerçekten iyi gözüken Venom‘u duyuran Sony, Spider-Man’siz Spider-Man evreninden çıkartabileceği tüm ekmeği çıkartmaya kararlı anladığımız kadarıyla. Anti-kahramanlar bitiyor çünkü Spidey evreninde.

Morbius

Proje hakkında henüz çok fazla şey bilgi değil, ancak The Hollywood Reporter’ın eriştiği bilgilere göre filmin senaryosu gizlice yazılmış. Muhtemelen ellerinde sağlam bir metin olmadan önce projeyi kamuya duyurmak istememiş Sony. Şimdi ise yazarlar tamamlayıp, Sony’ye son işi teslim etmişler. Sony da memnun gözüküyor, en azından duyduklarımız bu şekilde. Yalnız muhtemelen filmin yazarlarını duyunca, siz memnun olmayacaksınız. Zira metnin arkasında Burk Sharpless ve Matt Sazama var.

Bu ikilinin dört tane filmi var. Dracula Untold. The Last Witch Hunter. Gods of Egypt. Power Rangers. Bu dört filmden birini bile izlemiş olan insanlar şu an sayfayı ağlayarak terk ediyorlar emin olun. Adamların tüm filmografilerinin Rotten Tomatoes puan ortalaması %24.5. Çan eğrisini de %43 ile Power Rangers çıkartıyor bu arada yukarıya. Fikir çok uzak ihtimal, stüdyo Sony, e yazarlar da bu şekil olunca ben müsaadenizle projeyi “sıfır beklenti” klasörüne alıyorum. Siz ne taraftasınız?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.