Allah Allah?

Ben Affleck’in Batman rolüyle olan kompleks ilişkisini anlamaya çalışmaktan vazgeçmenin eşiğindeyiz sevgili geek alemi. İlk etapta projeye fena istekli yaklaşan Affleck, Dawn of Justice sonrası biraz tadı kaçmış bir görüntü vermişti eşe dosta. Akabinde Warner Bros Zack Snyder’a bir üst akıl olarak yetkilendirdi kendisini. Solo Batman filmi çekeceği açıklandı.

Peşi sıra vuku bulan olaylar zinciri ise Affleck için bir hız treni gibiydi. Oscarlı sinemacı ilk önce Batman filminin yönetmenliğini bıraktı. Sebep olarak yoğunluğu gösterse de, işin içinde bir güven kaybı olduğu da hissediliyordu. Yalnız bir süre sonra geçti kamera karşısına, “Ben dünyanın en şanslı adamıyım, Batman her evrende muhteşem bir rol” dedi. Düşman çatlattı.

Batman-vs-Superman-Photo-High-Res

Sonra bugün de USA Today’e şu beyanı verdi kendisi:

Matt Reeves’in çektiği yeni Batman filmi üzerine düşünüyorum. Bunu sonsuza kadar yapamazsın, o yüzden inceden çıkış yapmanın zerafetli ve havalı bir yöntemini bulmak istiyorum“.

Ne çıkışı?

Yahu sevgili Affleck ağzın neler diyor? Dudaklarının arasından neler dökülüyor? Dişlerin nerelere çarpıyor da dilin nerelerden geliyor bunlar ne? Neyden çıkış yapmanın? Önce filmin adı The Batman dedin, sonra öyle bir şey olmadığını söyledin, sonra çıktım oynamıyorum dedin, yönetmenliği yerine alan adamı övgülere boğdun, role olan coşkunla Downey Jr’ı kıskandırdın, şimdi de özünde diyorsun ki “ürkütmeden çıkmanın yolunu arıyorum“.

Ne yapıyorlar o şirkette ben anlamıyorum ki? Projeyi dolaylı yoldan başlatan Zack Snyder ortada yok, üst akıl olarak koydukları Geoff Johns senaryo yazıyor ama yeni yönetmen çöpe atıyor, Batman’in baş düşmanı değilmiş gibi bu filmle hiçbir alakası olmayacak solo Joker filmi dedikoduları dönüyor, şimdi de başrolün beyanları kaçış kovalıyor. E bu saatten sonra çıkacak filmden hayır mı geleceğine inanalım biz şimdi?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.