Stargirl DC çizgi romanlarının azılı takipçisi olmayan çoğu kişi için pek tanıdık gelmeyecek, hatta ekseriyetle daha popüler olan Starfire ile karıştırılması muhtemel bir karakter. İlk olarak 1999 yılında “Star-Spangled Kid” titrini devralarak karşımıza çıkan Courtney Whitmore; 2003 yılında Justice Society çatısı altında Stargirl olmuş; oradan da yürüyerek yoluna devam etmişti. Şimdi de kara ekrana taşınıyor.

Stargirl DC Universe

Daha önceden hem Smallville, hem de Legends of Tomorrow’da konuk karakter olarak birer kez gördüğümüz Stargirl’in dizisini geçtiğimiz haftalarda DC Entertainment’ın başındaki pozisyonunu film ve dizilere odaklanmak üzere bırakan Geoff Johns yazacak. DC’nin taze duyurduğu muhteşem hizmeti DC Universe’de yayınlanacak olan dizinin yapımcıları arasında aynı zamanda DC’nin televizyon işlerinin her birinde parmağı bulunan Greg Berlanti de var.

Buna rağmen dizinin birincil patronu Geoff Johns olacak, olması gereken de zaten bu. Zira karakterin yaratıcısı bizzatihi Geoff Johns. Karakterle olan bağı da sadece yaratmış olmaktan öteye gidiyor. Courtney Whitmore’un Star-Spangled Kid olarak gala yapmasının üç sene öncesinde kız kardeşi Courtney’yi kaybetmiş olan Geoff; Stargirl’ü büyük ölçüde rahmetli kardeşinden feyz alarak şekillendirmiş. Bu da elbette o çizgi roman dizisinde olduğu gibi, bu diziyi de güzel bir duygusallık çizgisine taşıyor.

Dizimiz on üç bölümlük ilk sezonuyla önümüzdeki sene belirsiz bir tarihte gala yapacak. Detaylar ortaya çıkmaya başladıkça biz de size aktarıyor olacağız. 2019’un sonuna yetişeceklerse, kuvvetle muhtemel önümüzdeki günlerde oyuncu seçimleri başlayacaktır. İlk olarak Stargirl ve onun hem üvey babası, hem de yancısı S.T.R.I.P.E. belirlenecek, devamı da sonra gelecektir. Bakalım hayır mı olacak, şer mi? Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.