Neresinden bakarsanız bakın, şu cümleyi inkar edemezsiniz: Matt Groening boşa kurşun atmadı bugüne kadar. Adamın yaptığı bir dizi Amerikan televizyon tarihinin defterine altın harflerle yazıldı, milyarlarca rekor kırdı, kültürel gidişata çomak soktu. Öteki dizi ise bugün gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri olarak kabul ediliyor; bilim ve kurgu ile komedi ve dramayı aynı potada eritiş biçimi resmen akademik seviyede bir saygı görüyor.

Bu yüzden Disenchantment’a dair umudumuz yüksek, son çıkan fragman da sağ olsun bunu doğrular nitelikte.

https://youtu.be/Gp_RnJcb8Ig

Önce dizi hakkında sabit birkaç bilgi verelim: 17 Ağustos günü yayın hayatına Netflix’te başlayacak olan Disenchantment’ın konusu kendi kaderini kendi eline almak isteyen bir prensesin etrafında şekillencek. Bean isimli bu prensesçiğimiz fragmanda da gördüğünüz gibi kendi düğünününden kaçıp maceralara atılacak. Bu maceralar esnasında da yanında cincüce Elfo ve Bean’in şahsi şeytanı Luci bulunacak. Üçlü birlikte Dreamland diyarında türlü türlü serüven yaşayacaklar.

Dizinin kadrosu evladiyelik. Bir kere zaten Futurama’dan gelen muhteşem bir kadro var: John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche ve Tress MacNeille direkt gelmiş. Sürpriz eklentiler olarak henüz rollerini tam olarak bilmediğimiz, ama İngiliz komedisi sevenlerin kesinlikle duyunca aşırı coşacakları Noel Fielding, Lucy Montgomery ve Rich Fulcher var. Başrollerimizde ise Bean rolünde Abbi Jacobson, Elfo rolünde Nat Faxon, Luci rolünde ise Eric Andre bulunuyor.

Özellikle Eric Andre’ye bir şeytan oynatmak gerçekten dahiyane bir oyuncu tercihi. Açıkçası bu projeyle ilgili her şey çok heyecan verici geliyor insana. Dizi Simpsons’tan çok Futurama’yı andırıyor, ama ona da aşırı benzemiyor gibi gözüküyor. Bu her neyse, Simpsons ve Futurama’nın gölgesinden çıkabilecek kadar özgün; orası kesin. Groening de zaten hiçbir şeyden anlamıyorsa, özgün dizi yapmaktan anlıyor. Bu sebeple biz 17 Ağustos tarihini deli bir heyecanla bekliyoruz. Haydi hayırlısı…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.