Pokémon’un bu yaz yıllardan sonra üzerimize tekrar bir salgın olarak çökmesiyle; bir noktada, bir şekilde Hollywood’un konuya kendisini müdahil edeceği kesinleşmişti aslında. Mesele sadece ne zaman, kimin ellerinde ve nasıl olacağı ile ilgiliydi. Yaz sonlarına doğru, işin “kim” tarafı stüdyo tarafında netleşmiş, Legendary Pictures Pokémon’u tekrar sinemaya taşımak için elini taşın altına koyacağını duyurmuştu. Ardından da çok acayip bir karar takip etmişti bunu: Film Great Detective Pikachu oyunu üzerine olacaktı.

Pikachu’nun bet sesli bir yaşlı amca tarafından seslendirildiği 3DS oyunu Great Detective Pikachu’yu şurada haber yapmıştık anımsayacağınız üzere. Esasında Legendary’nin –sıradışı olsa da- böyle bir karar alması çok da anlaşılmaz değil. Pokémon’un halihazırda rekorlar kırmış bir filme de uyarlanmış, asırlardır devam eden geleneksel bir hikayeye sahip animesi varken, film cephesinde yeni bir seyirci elde etmek istiyorsanız, taze bir şey sunmanız gerekiyor, değil mi? Legendary de böyle düşünüyor.

Bu yüzden de filmin arkasına Marvel’ın akademi programındayken yazdığı Guardians of the Galaxy senaryosuyla eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüp, Kevin Feige’nin filmi takvime almasını sağlayan Nicole Perlman ile Gravity Falls’ın yazarı Alex Hirsch’ü yerleştirmişler. Aynı zamanda filmi işin ehli bir yönetmene teslim etmek de istemişler, bu yüzden de geçmişinde Shark Tale’den Goosebumps’a, Monsters vs. Aliens’dan Gulliver’s Tale’e kadar pek çok aile filmi olan Rob Letterman koltuğa oturtulmuş.

Acayiptir, bu fikir kulağa çok da kötü gelmiyor. Great Detective Pikachu’yu henüz oynama şansımız olmadı, ama onun da ilk bakışta Nintendo’nun oyun cephesinde Pokémon ile ilgili attığı en taze ve orijinal adım olduğu aşikar. Bunun üzerinden film çıkmak da neresinden baksanız cesur bir karar. Bu tip cesur kararları da izlemek keyiflidir. Hiçbir şey değilse bile, çok iyi bir tren kazası seyredersiniz, konuşması eğlenceli olur. Biz şimdilik saatlerimizi kurduk, yazar-yönetmen belli olduysa bu film –canlı çekilecek, bu arada– yakında bir çıkış tarihine de kavuşur. Bekleyelim, görelim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.