Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Eylül 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Eylül Ayında Çıkacak 5 Film

1) Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Çıkış tarihi: 3 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Marvel son zamanlarda üzerimize Eternals ve Spider-Man: No Way Home gibi büyük projelerin fragmanlarını yayınlayınca Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings filmi, biraz geri planda kaldı. Bana göre Black Panther’den sonra, Marvel’ın bir sonraki meta filmi olma potansiyeline sahip olan Shang Chi; gerek görselliği gerekse konusuyla MCU’yu bambaşka bir yöne çekecek bana kalırsa. Eski, Çin fantastik filmleri kadar epik bir görsel anlatım sunacak filme ben çok coşuyorum, siz de coşun yahu!

2) Worth

  • Çıkış tarihi: 3 Eylül
  • Platform: Netflix

Yaşamın finansal olarak değeri nedir? Bu soruyu çoğu zaman düşünmüyoruz ya da düşünmekten kaçıyoruz. Fakat hayatımızda bazı durumlar oluyor ki ne yazık ki ister istemez bir yaşama finansal değer biçmemiz gereken durumlar oluyor. 11 Eylül olayları sırasında bu sorunla yüzleşen Kenneth Feinberg‘in yaşadığı gerçek olaylardan esinlenerek çekilen Worth, bize bazı değerlerimizi sorgulatacak bir yapım olacağa benziyor. Başrollerinde Michael Keaton, Stanley Tucci ve Amy Ryan‘ın oynadığı film bizim merakımızı cezbetti.

3) Prisoners of the Ghostland

  • Çıkış tarihi: 17 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Nicolas Cage deyince artık hepimizin aklına garip filmler geliyor. Fakat son yıllarda ünlü oyuncu öyle filmler yapmaya başladı ki “garip” terimi yeterli gelmemeye başladı. Yanlış anlaşılma olmasın, filmler kötü değil, garip. Jiu Jitsu, Pig, Willy’s Wonderland gibi her biri birbirinden tuhaf yapımlardan sonra şimdi de Prisoners of the Ghostland filmiyle karşımıza çıkıyor. Asya kültürü ile Western filmlerini harmanlayan, biraz post apokaliptik biraz punk evrenlerin renk paletlerini bir araya getiren Prisoners of the Ghostland, ilginç duruyor. Valla ne yalan söyleyeyim ilginç duruyor yani.

4) The Duke

  • Çıkış tarihi: 17 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Kempton Bunton’ın gerçek olaylardan esinlenerek yazdığı hikâyeden uyarlanan The Duke; altmış yaşında bir taksicinin, Londra Ulusal Galerisi’nden Francisco Goya’nın tablolarından birisini çaldığı iddiasıyla mahkeme karşısına çıkartılmasını konu alıyor. Bu “soygun”, Londra Ulusal Galerisi’nde yaşanan ilk ve tek soygun olarak da tarihe geçiyor. Jim Broadbent’in dünyalar tatlısı halleriyle öne çıktığı The Duke, fragmanın daha ilk saniyelerinden çok eğlenceli bir yapım olduğunu kanıtlıyor. Dolayısıyla biz de merak ediyoruz.

5) Dear Evan Hansen

  • Çıkış tarihi: 24 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Evan Hansen isimli liseli bir öğrencinin kendi için yazdığı mektubu, Connor adındaki bir okul zorbasının alması ve daha sonra intihar etmesinden sonra yaşanan olayları anlatan Dear Evan Hansen filmi, sadece fragmanıyla bile insanı duygulandırmaya yetiyor. Bundan tam olarak altı yıl önce aynı isimli kitaptan uyarlanan bir müzikal olarak karşımıza çıkan Dear Evan Hansen, bizi etkilemek için bu sefer de beyaz perdeye geliyor. Biz de izlemek için gün sayıyoruz.

Eylül Ayında Çıkacak 5 Dizi
Eylül Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.