Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mart 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mart Ayında Çıkacak Filmler

1) The Batman

  • Çıkış tarihi: 4 Mart
  • Platform: Sinemalar

Hepimizin hayatında olduğu gibi şirketlerin hayatlarında da kader anları vardır ya hah tam onlardan bir tanesiyle karşı karşıyayız. DCEU’nun hem maddi hem de manevi olarak başarısızlığının ardından The Batman filmi, DC’nin sinema sektöründeki geleceği için oldukça kilit bir rol teşkil ediyor. Şu ana kadar The Batman’den gelen görsel ve fragmanlar ağzımızın suyunu akıtsa da filmin başarısız olma ihtimalini bir türlü aklımızdan çıkaramıyoruz. Yine de biz bütün bu endişelerimizi bir kenara bırakıyor ve tüm heyecanımızla Batman filmini beklemeye devam ediyoruz.

2) Turning Red

  • Çıkış tarihi: 11 Mart
  • Platform: Sinemalar

Geçtiğimiz yıl animasyon filmleri açısından inanılmaz bir yıldı. Raya and the Last Dragon filmiyle başlayan 2021 yılı, son yıllarda izlediğim en güzel animasyonlardan biri olan Encanto’yla birlikte sona erdi. Bu yılın ilk animasyon filmlerinden biri olan Turning Red, hem konusu hem de animasyon kalitesiyle birlikte senemizin güzel geçeceğini müjdeliyor. Biz de bu duruma yalnızca seviniyoruz tabii.

3) Operation Fortune

  • Çıkış tarihi: 18 Mart
  • Platform: Sinemalar

Hep “auter” yönetmenlerden bahsediyoruz ya, Operation Fortune’un posterine bakmak bile bu filmin yönetmenini tahmin etmemize yetiyor. Rengârenk takım elbisesi içerisinde Jason Statham’ı görmemiz bile bu filmin Guy Ritchie’ye ait olduğunu ele veriyor. Her ne kadar son filmi Wrath of Man ile istenilen başarıyı elde edemese de Operation Fortune, umutlarımızı yeşertecek kadar güzel gözüküyor. Guy Ritchie boş duvarı çeksin izlerim, orası ayrı. Gelsin bunu da izleriz!

4) Belfast

  • Çıkış tarihi: 25 Mart
  • Platform: Sinemalar

Şu filmlerin hâlâ daha dünya çapında aynı zaman diliminde çıkmamasına ayar oluyorum. Yahu insanlar Belfast’ı Kasım ayında izlediler, beğendiler hatta 2021 yılının Oscar ödüllerine aday gösterdiler bizim sinema salonlarımıza daha yeni geliyor. Birçoğumuz, alternatif metotlardan filmi çoktan izlemiş olsak da bu güzel yapımı sinemada izlemek isteyenler olursa, bu fırsatı kaçırmasın. 25 Mart’ta sinemalarda, ona göre.

5) Parallel Mothers

  • Çıkış tarihi: 25 Mart
  • Platform: Sinemalar

Bu ay da ne auteur yönetmen yaptı ha. Guy Ritchie’den sonra Pedro Almodóvar da Mart ayında bizlerin karşısına çıkan bir diğer auteur yönetmen olacak. Artık sinema ile ilgilenen herkesin bildiği “Almodóvar kadınları” terimi, Parallel Mothers filminde bir kez daha ortaya çıkıyor. Penélope Cruz’un başrollerinde oynadığı film, yine bir sürü trajediyi içerisinde barındırıyor gibi duruyor. Bakalım bu sefer neler anlatacak sevgili yönetmenimiz bize.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.