Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Nisan 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Nisan Ayında Çıkacak Filmler

1) Morbius

  • Çıkış tarihi: 1 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Sony’nin Spider-Man’siz Spider-Man evreni garipliklerine kaldığı yerden devam ediyor. Tom Hardy’nin Venom filmleriyle başlayan bu evren Morbius filmiyle birlikte Jared Leto, Matt Smith ve Jared Harris gibi ünlü yıldızları kadrosuna kattı. Her ne kadar film eleştirmenlerinin ağır eleştirilerine maruz kalsa da izleyicilerin beğenisini toplayan Sony evreni, bu garipliklerine ne kadar devam edecek bilmiyorum. Fakat bunu izleyip göreceğiz sanırım.

2) Everything Everywhere All at Once

  • Çıkış tarihi: 8 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Biz geeklerin her şeyde olduğu gibi film stüdyolarında da favorileri vardır. Sevdiğimiz bir film stüdyosunun logosunu görmemiz bile bazen bir filmi izlememiz için yeterli olabiliyor. Zaten hâlihazırda çok sevdiğimiz A24, son zamanlarda The Green Knight ve The Tragedy of Macbeth filmleriyle bir kez daha kalbimizde yer etti. Şimdi yine A24 imzasıyla çok yakında bizlerle buluşacak Everything Everywhere All at Once filmi, yine oldukça farklı ve bir o kadar da güzel gözüküyor. Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

3) Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Çıkış tarihi: 15 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Ve geldik bu ayın en büyük geek olayına. İlk filmiyle bizim Harry Potter evrenine olan aşkımızı körükleyen, ikinci filmiyle ise her şeyden nefret ettiren Fantastic Beasts serisinin üçüncü filmi geldi çattı. Üçüncü film güzel olacak mı, yoksa ikinci filmdeki günahları devam ettirecek mi, Harry Potter evrenine olan heyecanımız sönecek mi? Bu soruların cevaplarını bilemiyoruz, muhtemelen de filmi izlemeden asla bilemeyeceğiz. Fakat şurası kesin ki biz geekler için Nisan ayında Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore filmine gitmek dışında daha önemli bir etkinlik yok!

4) The Northman

  • Çıkış tarihi: 22 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Bu ayın filmleri arasından beni en çok heyecanlandıran yapım açık ara The Northman! Robert Eggers’ın ellerinden çıkan ve kadrosunda Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Claes Bang, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Björk ve Willem Dafoe gibi birbirinden yıldız isimleri barındıran film benim için tam bir arzu nesnesi hâline geldi. Daha fragmanından Berserk öfkesini iliklerimde uyandıran filmi sinema salonunda izlemenin heyecanıyla yaşıyorum bu ay desem yeridir. Gelsin de bir an önce izleyelim!

5) The Unbearable Weight Of Massive Talent

  • Çıkış tarihi: 29 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Bu zamana kadar Nicholas Cage’i birbirinden sıra dışı filmlerinden tanıdık. The Unbearable Weight Of Massive Talent, Nicholas Cage standartları için bile oldukça sıra dışı bir film. Borç batağındaki Nicolas Cage’in, kendisine hayran olan bir milyarderin doğum gününe gitmek için bir milyar dolar teklif almasıyla başlayan olayları konu alan The Unbearable Weight Of Massive Talet’da Nicholas Cage, Nicholas Cage’e hayat verecek. Olayın absürtlüğünü bundan daha iyi özetleyemezdik sanırım…

Nisan Ayında Çıkacak 5 Dizi

Nisan Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.