Nisan Ayında Çıkacak Oyunlar

1) B.I.O.T.A

  • Çıkış tarihi: 12 Nisan
  • Platform: PC

Nisan ayının, oyun dünyası için oldukça sessiz sakin bir ay olduğunu söylememiz gerekiyor. Şubat ayında yaşadığımız yoğun oyun trafiği, sektörü hâlâ etkisi altında tutuyor. Dolayısıyla bu ay biraz daha indie oyunlara odaklanacağız ki bu benim işime geliyor. Listemizin en başındaki B.I.O.T.A, piksel art’ı ve oynanışıyla bana ataride saatlerce Contra oynadığım günleri hatırlattı. Sırf bana verdiği bu nostalji hissinden dolayı bile bu ay şans vereceğim kendisine.

2) Uragun

  • Çıkış tarihi: 12 Nisan
  • Platfom: PC

Yapay zekâ tarafından istila edilmiş bir dünyada, bir robotu yöneterek hayatta kalmaya çalıştığınız Uragun oyunu, yüksek temposuyla hemen dikkatimi çekti. İzometrik bir bakış açısıyla farklı yeteneklerde ustalaşarak bölümleri geçtiğimiz oyun, tam kafa dağıtmalık.

3) Abriss

  • Çıkış tarihi: 14 Nisan
  • Platform: PC

Bu zamana kadar hem yapı inşa etmen hem de yapı yıkma oyunlarını birçok kez oynadık. Fakat Abriss, birbirine oldukça zıt görünen bu iki kavramı alıyor ve bünyesinde harmanlıyor. Bize verilen yapıları yıkmak için yeni yapılar inşa ettiğimiz oyun bir hayli eğlenceli gözüküyor. Bayılırım böyle beyin jimnastiği yaptıran oyunlara!

4) Lumote: The Mastermote Chronicles

  • Çıkış tarihi: 21 Nisan
  • Platfom: PC, PS4, XBO, Switch

Bu ay beynimizi zorlayacak, bulmaca çözerken terletecek tek oyun Abriss değil. Platform öğeleriyle bulmacayı birleştiren Lumote: The Mastermote Chronicles, şahsına münhasır grafikleriyle de fazlasıyla ilgimi çekti. Görüyorsunuz ya ben basit bir adamım. Tatlı bir ana karakteri olan, platform-bulmaca oyunu görürsem sepete atarım.

5) The Serpent Rogue

  • Çıkış tarihi: 26 Nisan
  • Platform: PC, PS5, XSX, Switch

Fantastik bir orta çağ dünyasını keşfettiğimiz ve vahşi yaratıklarla savaşabildiğimiz ya da onları evcilleştirebildiğimiz The Serpent Rogue, oldukça güzel bir aksiyon-macera oyunu gibi duruyor. Ana karakterimizin bir “plaque doctor” olması ve simyanın oyunun ana mekaniklerinden biri olması çok hoşuma gitti. Bir de oyunun dağıtımcı firmasının, biz indie oyun severlerin güvendiği şirketlerden biri olan Team 17 olduğunu duyunca daha bir coştum.

Nisan Ayında Çıkacak 5 Film

Nisan Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.