Westeros’dan Tatooine’e, Hannibal’dan Watchmen’e… Etsy’nin TC’ye vergi ödeyen versiyonu Zet.com‘un koleksiyonu, geekleri üzmeyecek şekilde! Henüz “Geek” diye bir kategori açmamışlar, sizin gözünüden kaçmasın diye ayıklayıp çıkarttık ortaya.

Görsellere tıklarsanız Zet üzerindeki sayfalara gideceksiniz, Zet’te tavsiye ettiğimiz tasarımcılarda genelde gördüğünüz serinin devamı da oluyor, tarzlarına beğendiyseniz bakın.

 

1) Game of Thrones – Değişmez Klasik Stark Ailesi!

Geriye pek kimse kalmadı ama Stark ailesinin yeri bizim için ayrı. İkon aynı ikon, ama poster çok iyi stilize edilmiş.

House Stark - Game of Thrones - Poster

2) Kara Murat – Robb Stark Yokken, Kara Murat Vardı!

“Stark’lar filan gavur ailesi, bu topraklarda Geymof yokken Kara Murat vardı!” diyenler için, Türkiye’nin yiğitlerinden bir poster tasarımı da önerelim:

 

Kara Murat - Poster

 

3) Star Wars – Devrimci Lider Yoda!

Yeni Star Wars yaklaşırken biz Yoda Usta’yı unutmayalım diyenler için!

Star Wars - Yoda Poster

 

4) Hodor – Hodor Hodor

Hodor hodor, hodor hodor… Aman bu espri de dev eskidi artık ha… Neyse “Game of Thrones seviyorum” derken daha ince espri çekmek için güzel poster fikri!

Game of Thrones - Hodor Poster

 

5) Gaza Dayanıklı Şürödinkedi!

 

“Geek dediğin illa diziyle filmle olmaz, biraz da bilim konuşalım bebeğim” diyenlere, her türlü olasılığa hazır bir Şürödinkedi de tavsiye ederiz!

 

Schrodinger Kedi Bilim Poster

 

6) Watchmen – Dr. Manhattan

Hazır quantum olasılıklarından bahsetmişken, Dr. Manhattan’ın saygı duyduğu ve taşıdığı tek sembole de bir bakın deriz!

Watchmen - Dr. Manhattan Poster

7) Game of Thrones – İyi Esnaf Lannister Ailesi

Yukarıda Stark ailesinin posterini verdik, madalyonun öbür tarafındaki Lannister ailesinin de aynı tasarımda posterini tavsiye edelim, kardeşlik yerde seks olmasın şimdi…

Game of Thrones - Lannister Poster

 

8) Fahişelerin ve Şarabın Tanrısı!

Lannister posterini verdik, ancak Tyrion’ın yeri hepimiz için ayrı. Küçük uzun adama saygı duruşu için bütün ofislerde bir kopyasını bulundurun:

Tyrion Lannister - Poster

 

9) V for Vendetta – Değişmeyen Klasik!

V for Vendetta modası hafif geçti mi, ya da 2013’ten beri ‘moda’ olmaktan çıkıp gerçek olduğunu mu fark ettik, anon maskesi olarak tuhaf bir sembol mü oldu? Size ne anlatıyor bilemeyiz ama V’nin şu güzel posterini biz tavsiye edelim, devamı size kalsın:

V for Vendetta Poster

 

10) Flash Dağıtım Hizmetleri

Yeni başlayan dizisi sağolsun, DC’nin en eski ve en klasik karakterlerinden birisi ile necip Türk milleti de sonunda tanıştı. İnce bir sitem var tabi burda, Flash sevdalıları ağlayarak tek başımıza Flash okurken neredeydin Türk geek’i?? Neyse, eski hesaplar sana kalsın, mis gibi poster bulduk, ateşle:

Flash Posteri

 

11) Sen Ne Güzel Komşumuzdun Be Hannibal

Ne yalan diyeyim, sitede iptal olduğuna en çok üzüldüğümüz dizi Hannibal. Siz de bizim gibi gizli bir yas içerisindeyseniz, şu güzel cümleyi unutmayın.

Hannibal Poster

 

12) E Artık Anlamaya Davul Zurna!

Yukarıdaki posterleri astınız donattınız da gelen geçen “Abi geçen akşam Med Cezir’i izledin mi?” diye soruyorsa şöyle bir posteri de asın deriz, davul zurna hesabı:

Geek Posteri

 

 

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.