LEGO Movie’nin iyi olmaya hakkı yoktu. Gerçekten. Kağıt üzerinde kulağa daha spastik gelen tek projeye Angry Birds: The Movie projesiydi ki, onun da fragmanı iyi çıktı zaten. Ama işte Phil Lord ve Christopher Miller ikilisi, aynı 21 Jump Street de olduğu gibi, burada da kağıt üzerinde cücük gibi duran bir projeden bir başyapıt çıkarttılar. Çok iyiydi The LEGO Movie. Ve dolayısıyla devam projeleri için de düğmeye basıldı.

Bu projeler içerisinden ilk önceliğin LEGO Batman’e verilmiş olması beni inanılmaz mutlu ediyor, gerçekten. Zira Batman o filmin en güzel sürprizlerinden biriydi. Esas oğlanın gönlünün kaydığı kızın sevgilisi olarak olaya dahil olması, önceden mevzuyu bilmeyenler için muazzam bir sürprizdi. E Will Arnett de iyi oynamıştı açıkçası karakteri. Bu yüzden kendisine ait bir filmin gelmesi müthiş bir karardı bence.

İlk gelen iki fragman da bunu gösterir nitelikte. Daha doğrusu, bunlara fragman demek pek doğru değil. Daha ziyade ton belirleyici kıvamında işlerden söz ediyoruz. Ama o belirledikleri ton bu kadar iyi olunca, en kallavi fragman kadar heyecanlanıyor insan ister istemez. İkisi de Batman karakterini doğru anlayıp, dalga geçilecek yerleri doğru tespit etme huyunu LEGO Movie’den direkt miras aldığını kanıtlıyor LEGO Batman filminin. İkisi de bizi film için dev heyecanlandırıyor.

Tabii filme dair heyecan basmamızı sağlayan şeyler sadece bu fragmanlar değil. Unuttuysanız diye söylüyorum, filmin Samanyolu galaksisinden çok yıldızı var. Will Arnett (Batman), Michael Cera (Robin), Ralph Fiennes (Alfred), Zach Galifianakis (Joker), Rosario Dawson (Batgirl) ha bir de şehrin belediye başkanı olarak da Mariah Carey kadroyu oluşturuyor. Çiçek gibi kadro anlayacağınız. Film 2017’de vizyona girecek. O dakikaya kadar böyle küçük küçük teaser’lar attırırsın değil mi Warner? Attır be abim, çok eğleniyoruz bak!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.