Amazing Spider-Man 2‘yi izleyenler, zaten bu bilgiye aşinadır; ama biz yine de kısaca bir üstünden geçelim. Çizgi romanlar, çağlara ayrılırlar bu konuyu işleyenler tarafından. Action Comics #1 ile süper kahramanların Superman hüviyetinde doğumuyla, Golden Age başlar. Ardından popülaritesi sönen kahramanları bilim-kurgu elementleri ve bugün bildiğimiz mühür ögeleriyle adam eden Julius Schwartz, Showcase #4 ile Flash’i tekrar çıkartır ve Silver Age başlar.

Silver Age’in ardından ise; cıvıl cıvıl hikayelerin ve sabun köpüğü elementlerin yerini daha karanlık, kusurlu ve insani öykülere bıraktığı Bronze Age başlayacaktır, o da The Amazing Spider-Man #121 ile start alır. Buna sebebiyet veren de, Gwen Stacy’nin o sayıda Green Goblin tarafından öldürülüşüdür. Daha önce bir çizgi romanda, bir süper kahraman kendine yakın birini kurtarmak konusunda böylesine başarısız olmamıştır hiç. Peter Parker’ın bu eksikliği, yeni bir çağı doğurur.

background

Bunları niye anlatıyoruz? Çünkü Agents of SHIELD, üçüncü sezon finali için bağıra bağıra The Amazing Spider-Man #121’e selam çaktı tanıtım görselinde. Resimde, aynı Spider-Man’in ikonik kapağında olduğu gibi Daisy “SHIELD’dan biri ölecek, ama kim?” diyor. Bu bir süredir dizide işlenen bir mefhum aslında. Daisy bir iki bölüm önce geleceği görmüştü, birebir bu cümleyi de dizide kurmuştu zaten. Marvel TV departmanı da küçük bir şovla, final bölümünde birinin öleceğini doğrulamış oldu.

AgentsOfShield_Greg_Land

Bana soracak olursanız kör göze parmak bir hareket bu, ama yine de inanılmaz tatlı bir referans, orası da kesin. İzlemeyen varsa, Agents of SHIELD’ın üçüncü sezonu bomba gibi devam ediyor. Sezon sonuna doğru da vitesini iyice arttırdı. Dizinin en alametifarika hareketi ters köşe yapmak, beklenenin zıddına gitmek olduğu için, kaybedeceğimiz SHIELD ajanı kim olacak birine sağlam bahis yatırmak mümkün değil. Benim içimden May geçiyor ama… Siz ne diyorsunuz?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.