Bu zamana kadar kitap, çizgi roman ya da oyun uyarlamaları hakkında konuşulacak birçok şeyi konuştuk. Olayı o kadar farklı açılardan, o kadar farklı şekillerde ele aldık ki artık üzerinde konuşacak yeni bir şey bulamıyoruz. Her ne kadar geek olarak bizlerin, dünyada yeniliğe en açık bireyler olmamız gerekse de sevdiğimiz şeyler konusunda biraz muhafazakar olabiliyoruz. Bugün de bütün endişelerimizle birlikte yeni bir uyarlama haberini vermek için karşınızda bulunuyorum. Amazon, oyun dünyasının en efsane serilerinden bir tanesi sayılan God of War’un dizi uyarlamasını yapmaya hazırlanıyor!

l

Başlangıçta böyle bir habere hepimizin mutlu olması gerekir gibi duruyor değil mi? Yani, elimize bir mikrofon alıp dışarıya çıksak ve “En sevdiğiniz video oyunu hangisi?” diye sorsak bir sürü God of War cevabı alırız. Ama “God of War’ın dizisi ya da filmi çekilsin mi?” sorusuna muhtemelen ben de dâhil olmak üzere birçoğumuz olumsuz yanıt verirdik. Peki, neden böylesine sevdiğimiz bir oyunun dizi ya da film olarak uyarlanmasına bu kadar karşıyız? Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi hiç şüphesiz; yapılacak uyarlamanın kaynak esere kesinlikle yakışmayacak bir fiyasko çıkma ihtimalinin olması… Bu zamana kadar yapılan, özellikle oyun uyarlamaları ise bu korkumuzun hiç de yersiz olmadığını kanıtlıyor. Öte yandan bahsi geçen bu uyarlamanın, Amazon tarafından yapılacak olması da içimizi hiç rahatlatmıyor.

Deadline’ın bugün önümüze çıkardığı bu habere göre Amazon, God of War’ı uyarlamak için Expanse dizisinin yapımcıları Mark Fergus ve Hawk Ostby‘nin gibi isimlerin yanında The Wheel of Time dizisinin yapımcısı Rafe Judkins‘i de düşünmeye başlamış bile. Expanse dizisinin kalitesinden bir şüphemiz yok fakat The Wheel of Time’ın özellikle bende bıraktığı hayal kırıklığını da unutmadık. Bu yüzden her ne kadar bu uyarlamaya sevinmek istesek de ne yazık ki kötü bir uyarlama olma ihtimalinin çok daha yüksek gibi gözüküyor.

Henüz bahsi geçen bu uyarlamanın, God of War serisini en başından ele alıp Kratos’un, Sparta’nın Hayaleti’ne dönüşerek Yunan mitolojisindeki tanrılara kafa tuttuğu mu yoksa oğlu Atreus ile birlikte her şeyi geçmişte bırakarak, İskandinav mitolojisinde atıldığı yeni maceraları mı konu alacağını bilmiyoruz. Ayrıca Kratos’u kimin canlandıracağı da en büyük soru işaretlerinden bir tanesi olacak hiç şüphesiz. Bu sorulara zaman içerisinde yavaş yavaş cevaplar alacağımız muhakkak. Fakat umarız alacağımız cevaplar bizi tatmin eder cinsten olur ve bir oyun uyarlaması hüsranı daha yaşamayız.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.