Dan Harmon’un yarattığı, baş rollerinde Joel McHale, Gillian Jacobs, Alison Brie, Donald Glover, Chevy Chase, Yvette Nicole Brown, Jim Rash ve Danny Pudi’nin olduğu sitcom Community’nin iki sezondur kıyısında olduğu, hayranlarının devamlı geleceği korkusuyla yaşadığı kötü haber en sonunda NBC’nin yeni sezon planlarını açıklamasıyla gerçek oldu. Beşinci sezonunu şu sıralar sürdüren komedi dizisi, gelecek sezon NBC ekranlarında olmayacak.

Community

Bildiğiniz gibi bir süredir dizinin fanatik hayranları Twitter’da “#SixSeasonsAndAMovie” kampanyası yürütüyorlardı. Bu hayal şimdilik gerçek olamayacakmış gibi gözüküyor, fakat Slashfilm’in yer verdiği alıntıda, Dan Harmon’un sözleri insanda bir umut yaratıyor. Şöyle demiş Harmon reis:

“Eğer filmin benim bodrum katımda kil ve selobanttan yapılması gerekiyorsa, öyle yapılacak, çünkü tatmin edici bir final olmak zorunda. Community hakkındaki kitabın başlığı “Community: Kimsenin İzlemediği Diziye İlginç Bir Yolculuk” olsun istemiyorum. O kitabın ismi “Six Seasons and a Movie” olacak.”

Harmon’un bu açıklamaları, Arrested Development gibi dizileri de akla getirince tek bir mantıklı şeye işarete diyor: Netflix/Hulu sistemi. Dizi NBC’de yayınlasa da, üretim haklarını Sony elinde bulunduruyor. Yani NBC diziyi iptal edebilir, fakat başka bir kanalda yayınlanmasına mani olamaz.  Buradaki tek engel, dizinin maliyeti olarak gözüküyor; fakat vakti zamanında Chuck da benzer sorunlar yaşamış, iptalden Subway sponsorluğuyla çıkmıştı. Sony de benzer bir formül bulup, dizinin maliyetini fanatik bir kitleye hitap etmek isteyen firmalardan tekine kilitleyebilir.

Şimdilik Community bizi üzdü, fakat Harmon kararlı gözüküyor. Altı sezon ve bir filmden ümidimiz kesilmedi!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.