Şu küresel salgının kendisi yavaş da olsa bitti ama etkilerinden hâlâ kurtulamadık sevgili geekler. 2020’nin Ekim ayında sezon arası veren The Boys, iki yıla yakın bir süreden sonra ekranlara dönecek. Tamam, her bir dizi, her yıl bir yeni sezonuyla gündeme gelmiyor elbette; The Boys’un verdiği bu ara, genel ölçekte fazla görünmeyebilir fakat dünya halkları olarak, topyekûn bizler için söz konusu iki yıl kayıp hüviyetinde sayılsa yeridir. Hem yasaklar, önlemler, kapanmalar filan derken yılları karıştırdık hem de takip ettiğimiz diziler ara verdiğinde başlayacak olan o yeni dizilere hiç kavuşamadık. Neyse ki salgının kendisinden hızlı olmak kaydıyla etkileri de hızlıca siliniyor ve neredeyse varlıklarını unutacağımız Westworld ve The Box”ys gibi yapımların dönüşü de yakınlaşıyor; yayın tarihleri ve tanıtımları art arda yayınlanıyor.

Amazon Prime Video’da, 3 Haziran’da yayınlanacak olan The Boys üçüncü sezonun en yeni trailer‘ı için sizi hemen aşağıya alalım:

Şimdi, o kadar “Az kalsın unutacaktık” dedik ama yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim, çeşitli imkânsızlıklar sebebiyle yeni sezon gecikse de The Boys, sevenlerini bu zor zamanlarda mahrum bırakmamak adına yeterince çözüm buldu. 4 Mart’ta yayınlanan The Boys Presented: Diabolical animasyon antolojisinin dışında; bir yıl kadar önce bence bayağı iyi bir reklam hamlesiyle Vought International isimli bir YouTube kanalı açtılar, buradan da bir haber bülteniyle her ayın yedinci günü, yedi yeni haber paylaşıyorlar. Hatta bu haberler, bizim evrenimizde değil de The Boys evreninde geçiyor ve kadroya eklenen yeni karakterlerin orijiniyle ilgili bilgilere veya bizim yedilinin üçüncü sezona kadar neler yapıyor olabileceğiyle ilgili detaylara da yer veriyor. Bunların ne kadarı diziye yansıyacak, dizi seyircisine yeterince duyurabildiler mi, dizide bahsi geçmeyecekse anlatılanların ne anlamı var gibi soru işaretlerimiz mevcut olsa da bilmeyenler varsa, mutlaka üçüncü sezondan önce şuraya baksınlar diyorum ve trailer‘a geçiyorum.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan fragman ve karakter görsellerinde Butcher’ın süper-insan güçleri kazandığını, Homelander’ın inekten süt sağma sahnesini, bu sezon kadroya eklenen Soldier Boy’un kostümünü ve yine, yeni süper kahraman parodileri olan Crimson Countess ile Gunpowder‘ı zaten görmüştük. Yeni trailer‘da ek olarak Butcher’ın güçlerinin kaynağının, kişinin 24 saatliğine süper-insan güçlerine sahip olmasını sağlayan bir başka çeşit Compound V benzeri karışım olduğunu açık etmişler ki bence sezonda öğrensek daha iyi olurdu.

Tabii işin daha ilgi çekici tarafı, tam da Hughie yeni sorumluluklarıyla Butcher’ı, “Tamam, senin yolundan gidiyoruz be adam” diyerek göreve çağırmışken, Butcher’ın bu güçleri nasıl kullanacağıyla ilgili. Trailer‘a bakılırsa kendisi hiç öyle diğer süperlerden istediği gibi, hesap sorulabilir şekilde davranmıyor. Kimse böyle güçlere sahip olmamalıysa, niyeti dünyayı Homelander gibi birinden kurtarmak dahi olsa, Butcher da olmamalı, değil mi? Aaah ah, yine o “Büyük güç ve büyük sorumluluk” meselesi. Ya da “Güç yozlaştırır, mutlak güç mutlaka yozlaştırır.” Siz seçin.

Homelander demişken, onu da Dawn of the Seven‘ın galasında, geçtiğimiz sezonun sonunda bir ırkçı pislik olduğu ortaya çıkan Stormfront ile ilişkisiyle ilgili, sanki bir sevgi pıtırcığıymışçasına açıklamalar yaparken görüyoruz. Bu sefer insanlara gerçek yüzünü(!) göstereceğine dair de milyonlarca replik sarf ediyor. Starlight zaten akli dengesi hiçbir zaman yerinde olmayan Homelander’ın iyice kendini kaybettiğinden dert yanarken, o kenafir gözlere bakıp da nasıl “Burada bir psikopat var!” diye bağırarak kaçmadıklarını hâlâ anlayamadığım insanlar ise belli ki kendisini, eskiden olduğundan bile daha büyük bir kahraman olarak görüyorlar. Bakalım, Soldier Boy’un, bir kısmına güzel bir sahneyle şahit olduğumuz güçleri, bu durumu değiştirebilecek mi?

Şahsi olarak ikinci sezonda verdikleri bazı kararlar sebebiyle The Boys’a olan ilgimi kaybetmek üzereyim. Dolayısıyla ne Butcher’ın, daha önce beş yüz kere farklı bir formunu izlediğim güç ve sorumluluk meselesi ne de zaten iki sezondur, yeryüzüne ayak basmış en kötü varlık olduğundan etimiz ve de kemiğimizle emin olduğumuz Homelander’ın daha da sapıtması, üçüncü sezon için yeterli sözü vermiyor bana. Öte yandan trailer‘da kendisine fazla yer bulamasa da Ryan’ın Butcher ile ilişkisi ve ileride neler yapacağını görmek için bu sezonu da izleyeceğim.

Siz ne durumdasınız? The Boys’u özlediniz mi yoksa unutmak üzere miydiniz? Üçüncü sezondan beklentileriniz neler? Yazın, belki beraber fikirlerimiz değişir.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.