David Goyer ismini kesin bir yerlerde duymuşsunuzdur. Kendisi bizim buralarda sözünü ettiğimiz çoğu işe yazar olarak imza atmış bir isim. Dark City, Nolan’ın The Dark Knight üçlemesi, Blade gibi süper işleri olduğu gibi, Jumper, Ghost Rider: Spirit of Vengeance, Blade Trinity gibi ortalama altı işleri mevcut. Kendisi DC’nin Extended Universe’inin de önemli bir parçası. Batman v Superman’i yazmasının dışında Justice League Part I-II‘nin de yazarı konumunda.

David-Goyer

Kendisi sadece sinemada değil, televizyon işleriyle de dikkat çekiyor. Çok eskiden yayınlanan ama ilk sezonunda iptal edilen Blade:The Series dışında Flashforward, Da Vinci’s Demons işlerine imza atmış kendisi. Bugün haberimize dahil olmasını sağlayan iki işi ise Constantine ve Krypton.

Constantine ile başlayalım. Variety’e yaptığı açıklamalarda Constantine’in iptal edilmesine çok üzüldüğünü belirtmiş Goyer. “DVR sayılarıyla rakamlarımızı ikiye katlamıştık. Ama network kanalları bu rakamları saymıyor. Eğer kablolu kanallardan birinde olsaydık, şu anda hala yayında olabilirdik.” diyen Goyer’e hak vermemek elde değil. Rakam olarak Flash’ın hemen altında yer alan, Arrow’un ise üstüne çıkmış olan Constantine başka bir platformda olsaydı, belki de hala yayın hayatına devam ediyor olabilirdi.”

GalleryTV_Constantine03_537187ca2b95d9.41189168

Hazır CW demişken, Matt Ryan’ın Constantine olmasıyla ilgili de yorumlar yapan Goyer, “Matt’i çok seviyorum ve bence karaktere fazlasıyla uyuyor.Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg’in onu kendi dizilerinde kullanmaları çok başarılı bir tercih” diyerek 4 Kasım’da karakterin Arrow’a konuk olmasından duyduğu memnuniyeti de belirtmiş.

Diğer haberimiz varlığını unuttuğumuz Krypton’la ilgili. Ne bir çıkış tarihi ne de oyuncu seçimleriyle ilgili bilgiye sahip olduğumuz SyFy dizisiyle ilgili konuşan Goyer “Dizi Man of Steel’in 200 yıl öncesinde geçecek. Krypton’a tarihi bir dizi gibi bakıyoruz. Dünyada daha eski kültürleri dizide kullanmayı düşünüyoruz” demiş. “Man of Steel’de bu konunun üstünden çok kısaca geçtik ama beni gerçekten cezbetti. Küçükken de Krypton beni hep heyecanlandırmıştır. Bu sefer bu gezegenin politik durumları, kültürü, sanatı, farklı toplulukların sanat sanat anlayışlarını öğreneceğiz.”

krypton_art

Başken Kryptopolis’i göreceğimiz dışında “Pek çok mekan olacak. Bu gezegenin aylarına da gidebiliriz, ki bu gerçekten çok şekil.” açıklamalarında da bulunan Goyer çizgi romanda Krypton’un üç ayı olan Wegthor, Mithen ve Xenon’dan bahsediyor. Büyük ihtimalle Supergirl Kara Zor-El’in doğduğu Argo City ve elbetteki ileride bir şişeye sığacak Kandor’u da dizinin mekanları arasında görebiliriz.

Siz ne düşünüyorsunuz Goyer’in açıklamalarıyla ilgili geekler?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.