Dışarıdan baktığınızda aslında Ant-Man baya baya Marvel’ın gelmiş geçmiş en büyük iki filmi (Avengers: Age of Ultron ve Captain America: Civil War) arasında konuşlanmış bir dolgu malzemesi gibi duruyordu. Film her ne kadar 2006’dan beri yapım aşamasında olsa da, Marvel sinematik evreni dahilinde sonradan düşünülmüş gibiydi. Gün geçtikçe, durumun böyle olmadığını anladık. Hem fragmanlardan, hem kulağımıza çalınanlardan çıkartabildiğimiz, Ant-Man‘in baya güçlü bir MCU bağı olduğuydu.

spider

Bu bağı bizzat deneyimleme şansı da bulduk bugün. Sabah saatlerinde Ant-Man’in basın gösterimi düzenlendi, iştirak ettik (ki fikirlerimizi de paylaşacağız önümüzdeki günlerde). Filmin yüzde yetmişi gülmekle, yüzde otuzu da MCU referanslarına şaşırmakla geçti. Biz şimdiden burada hepsini sayıp dökmeyeceğiz, ama bir tanesi var ki, bilmek istersiniz diye düşündük. Ant-Man’de, MCU tarihinde ilk defa, Spider-Man’in bahsi geçiyor. Bundan sonrası spoiler olacak, haberiniz olsun.

Daha önce paylaşılan reklamlardan, filmde Falcon’ı oynayan Anthony Mackie‘nin ufak bir rolü olduğunu biliyorsunuzdur. Mackie’nin nasıl meseleye dahil olduğunu ya da Ant-Man ile tam olarak ne yaptığını söylemeyelim, ama karşılaşmalarından sonra Falcon Scott Lang’i aramaya başlıyor. Arayışları sırasında bir gazeteciyle sohbet ediyor, gazeteci diyor ki: “Benim tanıdığım koşabilen, duvarlara tırmanabilen, etrafta sallanabilen kahramanlar var ama?”; bunun üzerine Falcon da “Yok” diyor, “bana küçüleni lazım.”

06-ant-man-falcon.w529.h352.2x

Filmde bir referans olduğu sızdırıldığında, bunun daha minik bir şey olacağı; hatta belki de Darren Cross’un Pym Particles teknolojisini satmaya çalışacağı düşmanlardan birinin Oscorp olabileceği söylenmişti. Biz de o ayarlarda bir şeyler bekliyorduk. Fakat Ant-Man daha net yürümüş. Kevin Feige bu sahnenin niyetinin daha genel konuşmak olduğunu söylüyor, ama bir yandan da biraz film öncesi tatlı dikkat kaydırma gibi gözüküyor bize. En azından şunu diyelim, öyle niyetlenilmediyse bile, artık retroaktif olarak o şekle gelmiş vaziyette, orası kesin!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.