Atari salonları video oyun dünyasının en büyük hükümdarıyken, hepimizin birbirine sorduğu bazı sorular vardı. Oyunların hemen hemen hepsi birilerinin birini dövmesi üzerine olduğu; yurtdışında birisinin birisini dövmesi üzerine olmayan oyunlar da nedense memlekete girizgah yapmadığı için genelde oynanan oyunlar vurdulu kırdılıydı; hepsi de aklımıza aynı soruyu getiriyordu. Hagar mı döver, Mustafa mı? Gülmeyin, bu çok geçerli ve uğruna teneffüsler yakılmış bir kavgaydı o zamanlar.

Bu tip soruları cevaplayabileceğimiz oyunları o zamalar yapmıyorlardı. Şimdi? Elbette yapıyorlar. Nintendo en büyük kahramanlarını yıllardır Super Smash Bros. serisinde dövüştürüyor, üstelik son iki oyunda misafir aktör de katıyor aralarına. Tüm içtenliğimizle Sonic mi döver, Mario mu sorusunun cevabını alabildik şükürler olsun ki. Yetmedi, “artistik patinajda Sonic mi yener, Mario mu?” sorusu da cevaplandı. Birileri oturup “Scorpion mu döver, Batman mi?” sorusunun da er meydanına taşınabileceği oyunlar yaptı. Ve elbette, birileri de yıllardır “Ryu mu, Iron Man mi?” sorusuna cevap veriyor.

İşte o meşhur cevap, dördüncü raunda hazırlanıyor. Taa o atari salonlarından bugüne kadar, arada lisanslama meseleleri dolayısıyla çok uzun aralıklar bırakarak gelen Marvel vs. Capcom serisinin dördüncü oyunu, Marvel vs. Capcom: Infinite geçtiğimiz günlerde resmen duyuruldu. Önümüzdeki sene çıkması beklenen oyunla ilgili şu an itibariyle bildiğimiz çok fazla şey yok, bir pek bariz şey dışında: Infinity Stone‘lar oyunda önemli bir mekanik.

Elbette söylemeye gerek yok, ancak Marvel vs. Capcom: Infinite’in biraz özel bir konumu var. Serinin bir önceki oyunu, Marvel vs. Capcom 3 çıktığı zaman sene henüz 2011’di. Marvel Cinematic Universe sağlam gidiyordu, Iron Man bir hitti, ancak daha Avengers olmamıştı. MCU bugünki global mega-hanedan kıvamında değildi. Şimdi iş çok daha büyük bir skalada olacak. Hem Capcom tarafından hem de Marvel tarafından sağlam karakterler, sağlam güçler ve sağlam dövüşler bekliyoruz. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.