Geek dünyasında bazen bazı tip haberler oluyor. Düpedüz, her yönüyle, malumu ilan ediyorlar sadece. Duyuruyu yaparken halkla ilişkiler şirketleri bile çok fazla düşmüyor üzerine. Basın bültenleri bile “Haa, ya işte, var ya?” diye geçiyor. Kimse kimseyi sarsarak anlatmıyor. Kimse kimsenin üzerine bomba fırlatmıyor. Kimse çok coşmuyor. Ama bir yandan, bilinmesi de gerekiyor.

İşte o haberlerden bir tanesine hoş geldiniz. Zaten başlığı okuduysanız tahmin etmişsinizdir. Biz yine de açıktan belirtelim. Marvel, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden resmen Luke Cage’in 2. Sezonunun geleceğini açıkladı. Duyuru gerçekten nefes kesici, bütün medyum ve mantık bariyerlerini delip Oscar’a aday gösterilmesine kesin gözüyle baktığımız repliği Always Forward ile yapıldı. Hepimiz tekrar o repliği anımsayıp duygulandık. Gözlerimizin buğusunu sildik.

5-Luke-Cage

Sezonun ne zaman geleceği henüz belli değil. An itibariyle Marvel-Netflix dünyasının duyurusu yapılmış altı, tarihi belli üç projesi var. 2017 içerisinde Iron Fist’in geleceğini kesinlikle biliyoruz. Aynı şekilde, Marvel-Netflix dünyasının Avengers’ı The Defenders’da 2017’nin büyük Netflix akınının bir parçası olacak. Bu ikisinin yanında bir de araya The Punisher sıkıştırdılar, onun da seneye olacağını kesin biliyoruz. Onun haricinde, Luke Cage’in ikinci sezonu, Jessica Jones’un ikinci, Daredevil’ın üçüncü sezonuyla birlikte aynı kategoride: sonrakiler klasöründe duruyor.

Peki buraya kadar geldik, sizi kuru kuru bir haberle bırakır mıyız? Hayır, bir de duyumumuz, dedikodumuz var. Daha doğrusu, birkaç guruldamanın üzerine bizim çıktığımız bir teori. Luke Cage’in ikinci sezonunun Heroes for Hire üzerine olacağı söyleniyor. Biliyorsunuz, Heroes for Hire, çizgi romanlarda Luke Cage ve Iron Fist’in parçası olduğu küçük bir süper kahraman ikilisi. Biz de diyoruz ki, madem böyle bir dedikodu var, neden Iron Fist ve Luke Cage’in ikinci sezonları birleştirilmesin ve ortaya Heroes for Hire diye bir kolektif ikinci sezon çıkartılmasın? Bir nevi yarım-Defenders. Nasıl? Akla çok yatmıyor mu?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.