İki yeni nesil konsol da üçüncü senesinin içinde an itibariyle. Ve bir şey itiraf etmemiz gerekiyor, iki yeni nesil konsol da, yani PlayStation 4 ve Xbox One, münhasır oyunlar konusunda biraz zayıflar. O platformlara özel oyunların sayısı her iki konsol için de çok iyi değil. Biz o yüzden, üçüncü senelerinde her iki konsola birden göz atarken, sayıyı biraz güdük tutalım dedik. İlk etapta da PS4’ü inceliyoruz. Buyurun: PS4 sahiplerinin, 2016’da mutlaka arşivlerinde bulundurması gereken 5 PS4’e özel oyun.

 

5. InFamous: Second Son

InFamous Second Son

Çok dürüst olmak gerekirse, Uncharted 4 çıktığı gün Second Son bu listeden düşecek. Killzone: Shadow Fall ve DriveClub ile birlikte PS4 çıkış döneminin “kötü olmayan, ama beklentileri de tam karşılayamayan” kutsal üçlüsü olarak karşımıza çıkan Second Son, aslında çiçek gibi bir oyun. PS3’teki ilk iki InFamous’ı oynamadıysanız, gönül rahatlığıyla kendinizi kaybedebilirsiniz aynı zamanda. Fakat az buçuk InFamous tecrübeniz varsa, sizi ihya etmiyor, bu da bir gerçek.

 

4. Ratchet & Clank

05 Ratchet & Clank

Ratchet & Clank serisi, PS2’de en heyheyli günlerini yaşadıktan sonra, kuzenleri Jak & Daxter’ın aksine PS3’e de geçiş yapmış, aşırı kurak geçen ilk PS3 günlerinin vazgeçilmezi olmuştu. Sonra konsolun ömrünün sonlarına doğru biraz gölgelere çekildi. İyi ki serinin filmi çıktı da, o gölgelerden tekrar çıkma kararı aldı Insomniac. Ratchet & Clank, gördüğümüz en başarılı remake’lerden biri. Seriye yeniyseniz de, gedikliyseniz de, alacağınız bir tat var.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.