Samimiyetle inanıyorum –ki daha önce de dile getirmiştim– tüm İngiliz oyuncuların toplamına Game of Thrones, Doctor Who ve Harry Potter’ları izleyerek ulaşmak mümkün. Bir veya öteki şekilde bu üçlünün dışında kalan oyuncuları da sağdan soldan toparlıyorsunuz zaten. Eğer kutsal üçlü bingoda üçte üçseniz de, ara sıra size çok garip gibi gözüken bir takım kombinasyonlarda filmler çıkıyor karşınıza. Me Before You gibi.

Baştan açık açık masaya yatıralım: Me Before You biraz daha basmakalıp olmaya çalışırsa üçüncü boyutu terk edecek. Bir esas oğlan var, zengin, züppe; sonra tekerlekli sandalyeye düşüyor. Hemşiresi kim? A aa, fakir ama gururlu kız. Fakir kız zengin oğlana tekrar mutlu olmayı öğretiyorken, bir yandan da birbirlerinin kalıplarını kırıyorlar. Evet, memlekette seksen senedir izlediğimiz melodrama bu. Tek farkı, başrolde bir çift değil, üç kişi var. Sam Claflin, Emila Clarke ve Emila Clarke’ın kaşları.

Peki niye Me Before You’ya çok kıymetli bant genişliği ayırıyoruz? Çünkü çok acayip bir kadrosu var. Dediğimiz gibi esas ikilimiz The Hunger Games serisinin Finnick’i Sam Claflin ile, Game of Thrones‘un Daenerys’i Emilia Clarke. Onları geçince de acayip bir yan kadro peydah oluyor. TARDIS’i taze terk eden Jenna Coleman, esas kızımızın kankası rolünde. Yine Game of Thrones‘dan Tywin olarak tanıyacağınız Charles Dance da bu sefer daha insancıl bir baba olarak çıkacak karşımıza. Bir de bunların üstüne Matthew Lewis var, hani ergenliğe trenle giren Neville Longbottom’ı canlandıran aktör.

Bu kadar yeteneğin, bu kadar ucuz gözüken bir filme harcandığını daha önce görmedim desem, yalan olur, Hollywood’un en sevdiği şeydi zaten yıllardır büyük yıldızlarını toplayıp tuzsuz fıstık kıvamında işler çıkarmak, İngiliz sineması da öykünmüş. İşin garibi, filmin yönetmenliğini de İngiliz tiyatrosunun en hızlı yükselen genç yönetmenlerinden biri üstleniyor, senaryoyu da bizzat kitabı yazan Jojo Moyes karalıyor. Bütün bunlara rağmen elimizdeki iş aşağıdaki fragmanda gördüğünüz üzere. Ne dersiniz, bir şans verilir mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.