Geçtiğimiz Oscar töreninin açılış monologundan bir şaka geliyor insanın aklına başlığı okuyunca. Jimmy Kimmel çıkıyor ve diyor ki: “Hollywood o kadar kadınlardan anlamıyor ki, vakti zamanında ‘Kadınlar Ne İster?’ diye film yapıp başrolde Mel Gibson’ı oynattılar”. Bu şakaya o zaman çok gülündüğünü hatırlıyorum. Gülündüğüne de şaşırmıştım, çünkü benim hatırladığım kadarıyla Kadınlar Ne İster filmi, nam-ı diğer What Women Want, çok da kötü yaşlanmamıştı.

Ancak bana aksi yönde düşünüyorsanız, muhtemelen şu haberimize çok sevineceksiniz: Son zamanların moda trendi “cinsiyetleri değiştirelim, yeniden çekelim” bu eski Mel Gibson filmine de uğradı. Tam olarak ne hayal ettiyseniz, konumuz bu. Bir kadın var. Bu kadın erkeklerin düşüncelerini okuyabilecek bir duruma geliyor. Sonrası komiklikler, şakalar.

What Women Want 2

Yaşı tutanlar hatırlayacaktır, Gibson’ın filminde esas durum kadın seyircilere ulaşamadığı için işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan bir reklamcının kadınların düşüncelerini okuyabilmesi etrafında şekilleniyordu. Burada da çok benzer bir konu var. Esas kızımız Taraji P. Henson, Empire’dan tanıyoruz kendisini. Henson bir basketbol menajeri. Tüm rakipleri ve müvekilleri erkek. Biraz zorlanıyor. Tam bu noktada erkeklerin düşüncelerini okuyabilir hâle geliyor ve bir sonraki büyük NBA yıldızını tespit edip, bağlamak için çalışmaya başlıyor.

Bu NBA yıldızının kaba saba babasını da 30 Rock’ta hepimizi kendine aşık eden Tracy Morgan canlandıracak. Bizim valla iki rolle de bir sıkıntımız yok. Açıkçası filmin yeniden çekilmesiyle de kimsenin bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Konu da güzel mizaha gebe bir konu yani, sporcu / sporcu aileleri dünyasından zaten bir ton şaka çıkar. Ancak tüm bunların yanı sıra o eski filmi de itin gözüne sokmayalım ya, Helen Hunt falan çok iyiydi o filmde…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.