Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz hafta sizlere FOX‘ta Pazar günü yeni bir Family Guy bölümümün yayınlanacağı, bu bölümün de World of Warcraft temalı olacağı haberini vermiştik. Çok heyecan verici bir gelişme miydi bu? Değildi. South Park zaten bir WoW bölümü yapmış, mevzunun “oyunu oynayanlar” kısmında yapılabilecek tüm şakaları yapmıştı. O zaman da söylemiştik, Family Guy’ın Star Wars bölümleri gibi evrenin içinden bir parodi olsa tutardı. Onu da yapmayacakları aşikardı.

Gelin görün ki şu resim, insanda bir his uyandırıyor, bir fikir oluşturuyordu yani yalan yok:

Warcraft Family Guy

Ancak geçtiğimiz Pazar bölüm yayınlandı. Bölümün ekseriyetle World of Warcraft‘la hiçbir ilgisi olmadığı anlaşıldı. Bütün WoW “crossover” muhabbeti en nihayetinde şu 70 saniyelik bayat espriden ibaret çıktı. İzleyenler üzüldü. İzlemeyenler nasıl bir mutsuzluktan kılpayı kaçtıklarını inanın bilmiyorlardır.

Şimdi, burada gerçekten bilmeyen olabilir. Doğaldır. Bu şaka çok eski bir şaka. Yaşı bu şakadan küçük olan çocuklar ergenliğe girmek üzereler. Hatta bu şaka, sosyal internetin en eski şakalarından biri. Gerçekten şaka yapmıyorum ben bu şakayı ilk defa bir oyun dergisinin verdiği “Derleme komikli World of Warcraft videoları” ek DVD’sinde, çevrimdışı bir şekilde izledim. Family Guy 2018 senesinde, üzerine türetilebilecek her türlü esprinin türetildiği bu şakaya gönderme yapmayı tercih etmiş.

Gönderme de değil bu aslında. Pastiş. Kopyalayıp yapıştırmışlar yani. Peter ve Joe aynı meşhur videodaki gibi bir plan yapıyorlar. Ondan sonra da Cleveland “Leeeroooy” diye bağırarak… Üf ya ben anlatırken sıkıldım. İşte on üç senelik şaka arkadaşlar. On üç sene önce çok güldük. Bir üç sene daha da gülmüşüzdür. Ama artık bunu alıp da, birebir üstüne replik eklemeden animasyondan geçirince olmuyor ya. Bunu bir de “WoW bölümü geliyor” diye duyurmak, yani… ne bileyim; anlıyorum, Blizzard ve FOX herhalde Battle for Azeroth öncesi bir promosyon istediler ama, bu mu? Çare bu mu?

Neyse, darısı daha güzel şakalar; daha manalı referanslara!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.