Avengers: Infinity War ile aynı ayda nefes alıyoruz artık ve bunun sebep olduğu hype insanın gerçekten de ümüğünü sıkıyor. Bir an önce 27 Nisan olsa da, biletimizi alıp filmimizi izlesek diye heyecan ve hevesle bekliyoruz. Ancak sonra? 6 Temmuz 2018‘de Ant-Man and the Wasp çıkacak. 8 Mart 2019‘da da Captain Marvel ile karşılaşacağız. Ardından 3 Mayıs gelecek ve biz Avengers 4’ü izlemek üzere salonlara akın edeceğiz.

Lakin, daha henüz Avengers 4’ün adını bile bilmiyoruz. Russo biraderler ve Kevin Feige bunun sebebi sorulduğunda “çünkü spoiler olur” dediler. Biz de düşünmeye başladık.

Buyurun, işte Avengers 4’ün adını “spoiler” yapabilecek, bizim de aklımıza yatan 4 alt başlık!

 

Avengers Dissassembled

Avengers Dissassembled

İlk önce en barizi. Avengers DisassembledBrian Michael Bendis‘in yazdığı bir hikayeydi. Merkezinde Scarlet Witch ve onun yarattığı muhteşem yıkım vardı, ancak Marvel bu hikayeyi birebir uyarlamak zorunda değil. Age of Ultron‘da yaptıkları gibi sadece ismini de alabilirler ve kabul etmemiz gerek: Thanos’un Avengers ekibini darmadağın ettiği bir Infinity War sonrası Dissassembled diye film çıkarmak hem tematik olarak uygun, hem gerçekten de spoiler olur söylenmez, hem de Marvel külliyatında yer etmiş bir hikayeden ismini alıyor. Aşırı uygun, aşırı ihtimalli.

 

New Avengers

The New Avengers

Bu da ikinci en yüksek ihtimal. Aynı Dissassembled hikayesinden sonra Bendis elindeki kadroyla yeni bir Avengers kadrosu toplamıştı. İçinde Luke Cage, Sentry, Spider-Man, Wolverine gibi isimleri barındıran bu kadronun hikayeleri çok eğlencelidir, daha ilk sayısından da okuru sürükler, içine alır. Marvel Studios’un hemen ilk filmden bu kadroyu toplayamayacağının farkındayız; ancak bir yandan Infinity War sonrası yeni bir Avengers kadrosu oluşması gerektiğini de biliyoruz. Evet evet, Age of Ultron sonrası toplanan Scarlet Witch – War Machine – Falcon – Vision – Widow – Cap ekibine de biz hayranlar olarak New Avengers dedik, ama resmi hiçbir yazışmada bu böyle yer almadı, şimdi adını koymaları hâlâ olası!

 

Avengers: Kree-Skrull War

Avengers Kree-Skrull War

Şimdi biraz daha uçuk bölgelere geçiyoruz. Kree-Skrull War, bugün çizgi roman severler tarafından Marvel Comics tarihinin en başarılı ve iyi çaprazlama hikayelerinden biri olarak anılıyor. Detaylarını anlatmaya gerek yok. Kree’ler var. Skrull’lar var. Bunlar koskocaman iki galaktik imparatorluk. Savaş ediyorlar. Dünya ateş hattında yakalanıyor.

Bu başlığı öne çıkarmamızın sebebi şu: Captain Marvel filminde Skrull’ların yer alacağı açıklandı. Senaryoda da Kree-Skrull War’dan ögeler kullanılacağı söyleniyor uzun süredir. Captain Marvel filminin neden özellikle Infinity War ve Avengers 4 arasında yer aldığını, Carol Danvers‘ın neden Infinity War’da olup 4’te olmadığını da sorguladık uzun zaman. Bu başlık bütün bu soruları cevaplamıyor mu? Bize öyle geliyor.

 

Avengers: Under Siege

Avengers Under Siege

En uçuk teorimiz de bu. Avengers: Under Siege hikayesinde güzide ekibimiz tam zıtlarıyla karşı karşıya geliyor. Yani bir çeşit aynalama almışlar da Anti-Avengers yapmışlar, bunlar da gelip bizim çocukları haşat ediyor gibi düşünün. Ekibi toplayan kim? Baron Zemo. Marvel Cinematic Universe’de kendi filminde gözüküp, sonra da o filmde ölmeyen nadir kötü adamlardan birinin Zemo olduğunu düşünürsek, ihtimal hâlâ hayattaymış gibi gözükmeye başlıyor insanın gözüne.

Ha tabi, şöyle bir durum var: Under Siege hikayesinin kesinlikle kozmik bir tarafı yok. Bu da açıkçası bunun gerçekten filmin altbaşlığı olma ihtimalini düşürüyor. Peki sizin alternatif önerileriniz var mı? Ne olabilir? Yorumlar sizde!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.