Fast & Furious serisi an itibariyle Hollywood’un geniş blockbuster film yelpazesinde çok özel bir niş işgal ediyor: Abartı, sırf şova odaklanmış ve bunu yaparken ciddiyete iki buçuk kilometre öteden bile geçmeyen bir seyirlik olmaya çalışıyor seri. Başarıyla da ifa ediyor bu görevini. Bir mitoloji iddiası yok, ekranı kahverengiye boyamıyor, borazan sesli kötü kehanetler falan yapılmıyor. Araba var. Yakışıklı erkekler var. Güzel kadınlar var. Fizik kuralları yok.

Böyle böyle Furious filmleri, küçük çaplı yarış hikayelerinden absürt mevzulara geçiş yaparak dünyanın en popüler film serilerinden biri hâline geldi işte. Peki bir sonraki adım ne? Çünkü gelecek bir sonraki adım, biliyoruz. İlla ki yeni Furious filmleri çekilecek. Sorun, konunun ne olacağı. Onu da işte son filmin yönetmeni F. Gary Gray, ScreenRant’in röportajı esnasında gazeteciyle şakalaşırken buldu:

09 Fate of the Furious

“Uzay mı? Bak, ben bu seriyle ilgili hiçbir şeye olmaz diyemem. Denizaltı durumunu okuduktan sonra kendi kendime ‘Tamam’ dedim, ‘her şey mümkün artık’. [Gülüyor]. Hiç bilemezsin. Daha ‘Mars’ta Dom…’ diye bir metin okumadım ama, bilemezsin.”

Evet evet, Gray baya eğlenmiş doğal olarak ve kesinlikle bunun altında ciddi bir şey yok. Üstüne üstlük Gray’in bir sonraki filmlere dönüp dönmeyeceği bile belli değil. Çok ciddi bir para önermezlerse, “Yaptım çekildim” diye düşünüp kendi işleriyle uğraşmaya döneceğe benziyor. O yüzden burada yazan kesinlikle bir haber, dedikodu, duyum değil…

Ama çok iyi bir fikir. Gerçekten. Çünkü neden olmasın? Bundan yirmi yıl önce ayıla bayıla bir grup sıradan vatandaşın bir göktaşının üzerine çıkıp dünyayı kurtarmasını izlemedik mi? Şimdi de çekseler bir film, konusunu da yazsalar “Mars’ın patlayıp güneş sistemini yok etmesini engellemek için gidip orada traktör çekmemiz gerekiyor, iyi araba sürücüler lazım, hadi son bir iş Dom” falan şeklinde. Sonra da ver elini yerçekimsiz araç yarışları. Ha? İzlemez misiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.