2000’ler başının emo akımında yeri çok büyük olan My Chemical Romance‘ı dinler, sever misiniz? Herkese göre bir grup değildir kesinlikle New Jersey bazlı ekip. 2013’te son albümleri Conventional Weapons’ı çıkarttıktan sonra dağılan grubu seviyor, genel olarak da bilhassa vokalist Gerard Way‘in acayipliklerinden haz alıyorsanız size çok çiçek bir haberimiz var. Netflix Way’in 2007-13 arası yayınlanan çizgi romanını dizi yapıyor.

İlk olarak piyasaya Matt Fraction ile birlikte yaptıkları Image serisi Casanova ile çıkan Brezilyalı Gabriel Ba tarafından çizilen ve hikayesi tamamıyla Way’e ait olan The Umbrella Academyden söz ediyoruz. 1977’de geçen bir süper kahraman hikayesi var elimizde. Çizgi roman dünyasının Oscar’ları olan Eisner ödüllerine layık görülmüş, New York Times bestseller listesinde kendisine yer bulmuş, sağlam bir iş. Üstelik Dark Horse etiketli.

Umbrella Academy

Peki nedir hikaye? Şöyle, bir anda kırk yedi kadın bir anda hamile kalmadan çocuk doğuruyor. Milyoner mucidimiz var bir adet, adı Reginald Hargreeves, kendisi bu çocuklardan yedi tanesini evlatlık ediniyor. Neden diye sorulduğunda da, sebebi dünyayı kurtarmak olarak veriyor. Sonradan detaylarını parça parça öğreniyoruz. Spoiler vermeyelim, ama mutlaka okuyun. Yalnız hazırlıklı olun, gerçekten epey garip şeyler yaşanıyor öykü esnasında.

Dizi bu gariplikleri budayacak mı? Mini bir seri mi olacak, yoksa uzun uzun mu işlenecek? Stilize mi olacak, yoksa gerçekçi mi? Kaynak materyali aşacak mı, altında mı kalacak, araya mı sıkışacak? Şimdilik bunları söylememiz çok zor. Yalnız Netflix’in projeyi resmen Comic-Con‘da duyurması bekleniyor. An itibariyle sadece dizinin bir yerinde Fox için The Exorcist’i yapan, aynı zamanda da berbat Fantastic Four’un keşke bu yapılsaydı denilen ilk versiyonunu yazan  Jeremy Slater’ın olacağını biliyoruz. Geri kalanını da merakla bekliyoruz. Bakalım ne çıkacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.