Birazdan bahsedeceğimiz olay için kendinizi ne kadar şanslı sayacağınız meselesi tamamen size kalmış bir durum; ama sanırsak sinema dünyasının en ilginç ve komik sayılabilecek “U” dönüşlerinden birine tanıklık ediyoruz. Tam da şu gün, şu sıra. Olayı ilginç kılan faktör ise “U” dönüşünün sahibi olan Daniel Craig ve bizzat ondan kaynaklı bir James Bond külliyatı son dakikasının önem kazanması.

Neredeyse bir sene evvel Craig’in James Bond olmaya devam etme konusundaki fikirlerini şu haberimizde sizlere anlatmıştık zaten. Muazzam paralar teklif edilmesine rağmen bir türlü ikna edilemeyen Craig “bileklerimi kessem daha iyi” minvalindeki açıklamalarıyla, Spectre sonrası artık bir daha Bond olmayacağını kesin çizgilerle belirtmişti.

İşin kötüsü, biz de körlemesine gittik bir süre. Birkaç isim geldi geçti bahislerden. Tom Hiddleston’ın haberinden sonra bir şey de duyulmadı. Ta ki şu linke tıklayarak yönlendirileceğiniz sayfamızda yer alan yazımıza kadar. Craig’in uzun süredir işi naza çekip her teklifi elinin tersiyle reddetmesinin en sonunda bir tık ılımanlaştığı o gelişmeden sonra bugün, artık her şey daha net bir hale kavuştu, eh nihayet: Daniel Craig yeniden Bond olmaya tamam!

GERMANY-CINEMA-BOND-SPECTRE

The Mirror kaynaklı haberde söylenen şu: Craig tekrardan Bond olmak için yeşil ışık yakmış, hatta ve hatta Skyfall’daki müzikal başarısıyla Adele’in de yeni filme dahil olacağı da konuşulanlar arasında.

Haber için şahsen çok olumlu düşüncelerim yok ne yazık ki. Craig’in yalvar yakar edilen tekliflerin her birine hayır demesinden sonra böylesine bir kararla çıkagelmesi bende bir şımarıklık intibası bıraktı. Para mı suyunu çekti, göz önünde olmak mı bir anda mühimleşti bilemiyorum ama koskoca Daniel Craig’in motivasyonunu bu senaryoda iyi düşünemiyor olmak da beni bir nebze üzüyor, söylemem gerekiyor. Üstelik aklımda da bir soru da sürekli dönüp duruyor: Neden şimdi?

Ne dersiniz, Craig’in artık kesin olarak geri dönüş kararı ne kadar yerinde ve kabul edilebilir sizce?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.