FIFA 17, bu sene çok büyük bir yenilikle çıkageldi karşımıza: tek kişilik bir hikaye modu. Daha önce de seri PES’in Become a Legend modundan ilham alarak Be A Pro’yu koymuştu önümüze, bu sefer işin biraz daha NBA 2K tarafına yöneldiler. Baya sinematiklerle dolu, karakterinizi tercihlerle –elbette bir noktaya kadar– şekillendirebildiğiniz bir mod bu. Ve tabii ki, doğal olarak, insan MyCareer modu ile kıyaslamadan edemiyor. Ve emin olun, bu kıyastan hep FIFA 17 galip ayrılıyor. İşte 5 sebebi.

 

1. Düşük Yükleme Süreleri

FIFA-17-The-Journey-Alex-Hunter-Celebration-Living-The-Dream-2

En baştan, en basit ve en teknik şeyle açalım. 2K Sports iki senedir bu problemle cebelleşiyor. NBA 2K14’te yapmanız gereken tek şey basın toplantılarına katılmakken bir sorun yoktu. 2K15’te de olsa olsa takımın lideri gelip konuşuyordu sizinle. 2K16, bu konuda en berbatıydı, 2K17 de üzerine pek koymadı. Maçlar arası sinematikler arası maçlar şeklinde ilerleyen bir formülde, yüksek yükleme süreleri acayip can sıkıyordu bu yüzden. FIFA 17’de böyle bir sorun yok, pırlanta gibi akıyor her şey…

 

2. Anlamlı Bir Hikaye

alexhunter-airplane-lg

Belki size garip gelecek, ancak FIFA 17’nin hikayesinde kendimi samimiyetle bazı şeylere şaşırırken, bazı şeylere hayret ederken, bazı şeylere de öfkelenirken buldum kendimi. Gerçekten de Alex Hunter’ın yerine koymayı başarıyor oyun. Bunda Frostbite motorunun pürüzsüz animasyonlarının büyük payı var. Ancak onun da ötesinde, belli başlı bazı dayanakları kullanırken, etrafına klişelerden bağımsız bir hikaye örebilmiş olmaları gerçekten çok takdire şayan. Her şeyden önce, karakterler karikatür değil, ki bunu bir futbol oyunu için söyleyebiliyor olmak maşallahlık!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.