Bunu daha önce de bu sayfalarda konuşmuştuk ancak, bir daha söylemek gerek gibi hissediyorum: Karayip Korsanlar 5 çıkınca ne olacak? Gerçekten, ne olacak? İnsanlar akın akın sinema salonlarına gidecekler mi? “Evet, biz birkaç yıldır bu filmi soluk vermeden bekliyorduk ve aynı zamanda değişen sinema trendlerinden de etkilenmedik” diye bilet mi kestirecekler kendileri ve kırk beş arkadaşlarına? Gerçekten bu kadar aradan sonra o eski randımanıyla dönecek mi seri?

Bunu çok net kestiremiyorum. Daha doğrusu en son filmi beş sene önce çıkmış, çıktığında da biraz yorgun karşılanmış bir filmin 2017 tarihli devamı, öyle çok da başarılı olmaya meyilli bir proje gibi gelmiyor bana. Ancak ne zaman sizlerle sohbet etsek, aksinin doğru olduğuna; yani en azından sizlerin filmi beklediğine dair şeyler duyuyorum. Bir de tabii, Jurassic World örneği var elbette. O yüzden çok sert bir biçimde “Ne lüzumu var!!” demiyoruz. Onun yerine, teaser posteri alıp, şuraya koyuyoruz.

ZZ02EFAA83

Norveçli yönetmen ikilisi Joachim Ronning ve Espen Sandberg tarafından yönetiliyor film. Ronning-Sandberg ikilisi, daha önce Bandidas ve En İyi Yabancı Film Oscar’ına aday gösterilen Kon-Tiki ile ses getirmiş, Netflix’n dizisi Marco Polo’nun da ilk iki bölümünü yönetmişlerdi. Bu onların ilk büyük blockbuster sınavı olacak. Norveçli ikilinin çekeceği sahneleri yazan adam da Jeff Nathanson. Nathanson’ın kariyeri, bir aşağı bir yukarı grafiklerle dolu. Bir yandan Catch Me If You Can, The Terminal gibi tatlış filmler var; bir yandan da Speed 2, Rush Hour 3, Indiana Jones 4 gibiler. Ne çıkacağı belli değil yani.

Onun haricinde Johnny Depp yine havalı korsan Jack Sparrow olarak karşımızda. Yanında da oyunculuk döktürsün diye Barbossa rolünde Geoffrey Rush’ı getirmiş. Orlando Bloom da geri dönenlerden. Hani Rush’a bakıp yeterince oyunculuğa doymayız diye, filmde bir de Javier Bardem var. Herhalde hanımından iyi şeyler duymuş olacak seriyle ilgili, kendisinden hemen sonra nöbeti devramış. Bunlar haricinde kadronun kayda değer elemanları da Brenton Thwaites, Kaya Scodelario ve ilk filmlerden dönen Kevin McNally – Stephen Graham ikilisi. Filmin fragmanının da siz bunu okuduğunuzda çıkmış olması planlanıyor, onu da çıktığı gibi şuraya ekleyeceğiz. E onun haricinde, nedir yorumlar? Onları alalım bari!

(Bizim söyleyecek bir şeyimiz olmadığı nereden belli?)

PS: Aha bu da fragman!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.