Sevgili geek alemi

Bu satırları size büyük bir elem ve üzüntü içerisinde yazmaktayım. Az önce sayılı kaynaklarımızdan olan Uproxx‘un malumatıyla öğrenmiş bulunmaktayım ki 2008 tarihli ikonik Iron Man filminde Robert Downey, Jr‘ın bizzatihi giydiği kostümün göğüs, kol ve bacak kısımları muhafaza edildikleri Pacoima set eşyaları deposundan kaybolmuştur.

Los Angeles Polis Departmanı’nın araştırması esnasında elde ettiği bulgulara göre, kostümün en son görüldüğü tarih 2018 yılının Şubat ayıdır. Araştırmalarını süren cevval polisler, kostümün Nisan ayı itibariyle kaybolduğunu halk ile paylaşmışlardır. Departmanın araştırması bir yandan sürmekte, bir yandan da Marvel dünyası ve daha geniş sinema ailesinin yası da büyümektedir. Iron Man filminin sinema tarihinin yanı sıra süper kahramanlar dünyası için de çok önemli olduğu şüphe götürmezdir. Bu kara suçu işleyen zatlar her kimse ve neredeyse bir an önce ortaya çıkıp kendilerini elevermelidirler. İnsanlık ve geeklik bunu gerektirir.

07 Iron Man

Bu uğurda tüm geek arkadaşlarımıza da büyük bir görev düşmektedir. Her ne kadar suçun işlendiği yer olan Los Angeles ile Türkiye’nin Batı sınırı arasında yaklaşın on bir bin kilometre olsa da, hainliğin nerelere kadar uzanacağı asla belli olmaz. Bütün geekler ve geek hissedenlere çağrımız, etraflarını kolaçan etmeleridir. Eğer şüpheli bir harekete rastlarlarsa, en kısa zamanda bunu gerekli yetkililere bildirmeli ve bu muhteşem parçanın geri alınması sürecine katkıda bulunmalıdırlar.

Bunu kolaylaştırmak ve Marvel Studios’un bir an önce hakkı olan zırha kavuşmasını sağlamak adına Geekyapar olarak “Alo Iron Man Zırhını Gördüm Sanki Hattı” girişimimize başlamış bulunmaktayız. Kısaca arkadaşlarınız arasında AIMZGSK olarak da adlandırabileceğiniz bu hatta telefonlarınızdan 444 IRON numarasını tuşlarayarak ulaşamazsınız. Fakat denemeniz, denemeye devam etmeniz ve gerekirse bu numarayı kendiniz açıp başında durmanız geek dünyasının bekası için son derece önemlidir.

Tüm geek dünyasını sevgiyle kucaklıyoruz.

– Geekyapar Yönetim Kurulu.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.