Çok samimi konuşuyorum, bu haberi sızıntıların kralı Umberto Gonzalez’in yeni sitesi Heroic Hollywood’da gördükten sonra bir saniyelik bir tereddüt yaşadım. Sarih bir şekilde haberin başlığı şunu diyordu: “Ant-Man’in credits ortası ve sonrası sahneleri belli oldu”. Bir saniye baktım ekrana. Bunu bilmek istiyor muydum? Salonda görsem daha iyi olur muydu? Sonra resmen sizin için kurşunun önüne atladım sevgili geekler. Okudum, öğrendim ve buradayım. Eğer Ant-Man’in gizli sahneleriyle ilgili malumat istemiyorsanız, şimdi sayfadan sakince uzaklaşın, zira bombalar düşmek üzere.

Ant-Man-Poster-Captain-America (1)

Öncelikle şunu söyleyelim, bu bir dedikodu değil. Muhtemelen aralarında Umberto Gonzalez’in de olduğu birkaç seçkin basın mensubu için Amerika’da özel gösterimler düzenlenmeye başlandı. Yani burada bizzat görüntüleri iki gözüyle gören insanlar konuşuyorlar. Kesin bilgi, “ama?” diye bir şey yok, filmde de göreceğinizin bu olduğuna dair bir şüphe yok. İlk sahne biraz masumane. Michael Douglas’ın oynadığı Hank Pym, Evangeline Lilly’nin canlandırdığı kızı Hope Van Dyne‘a Wasp‘ın, yani annesinin kostümlerini veriyor ve Janet’a neler olduğunu açıklıyor. Bu ne demek? Bu MCU bir kadın süper kahraman daha kazandı demek.

İkinci sahne ise iplerin asıl koptuğu yer. O sahneden önce şu bilgiyi vermemiz gerekiyor ki, bu da dev bir spoiler olabilir. Anladığımız kadarıyla Sam “Falcon” Wilson filmde birkaç kilit sahnede gözüküyor ve Paul Rudd’ın oynadığı Scott Lang ile bir samimiyet kuruyorlar. Son-son sahnede Captain America ve Falcon, Winter Soldier’ı yakalamışlar, bağlamışlar ve başında duruyorlar. Falcon Cap’e “Stark’ı arasak mı?” diye soruyor. Cap “Hayır” diyor. Falcon da ona cevaben, “Tamam o zaman, ben kimi arayacağımızı biliyorum“. diyor. Anladığımız kadarıyla bu önceki bir diyaloga referans olduğu için, burada Ant-Man’i kast ettikleri anlaşılıyor, böylece de Ant-Man ile Civil War bağlanıyor.

The-Falcon-in-Captain-America-The-Winter-Soldier-Wallpaper

Çok açık söyleyeyim, ilk gelen tepkiler de gayet olumlu olduğu için biraz gönlüm rahatlamıştı zaten. Şu sahnelerin açık edilmesinden sonra pek alakasız gözüken Ant-Man’in MCU içerisinde zannettiğimizden daha kilit bir parça olacağına da ikna oldum. Bir kere Hope Van Dyne’ın Wasp olarak ileriki filmlerde kadroya katılacağı bana şu sahneden sonra garanti gibi gözüküyor, bu da beni acayip mutlu ediyor. Winter Soldier sahnesi ise, direkt ağzımı sulandırıyor zaten. Hayırlısı bakalım, 17 Temmuz gelse de, filmi bir görsek artık!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.