Şu sıra herhalde Hollywood’da hâlinden en memnun olan aktörlerden biri Chris Pratt olsa gerek. Parks & Recreation ile gönülleri fethettikten sonra Guardians of the Galaxy için geçirdiği dönüşümle bir anda yıldız adayı hâline gelen, önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan Jurassic World’le de bunu pekiştireceğe benzeyen Amerikalı aktör git gide Hollywood’un en aranan isimlerinden biri hâline geliyor.

jurassic-world-chris-pratt1 (1)

Chris Pratt’in adı şu dakikaya kadar her büyük markayla anıldı büyük ihtimalle. Fakat Pratt bu dakikaya kadar bunların hiçbiriyle ilgili konuşmamıştı. Marvel ile Guardians üzerine en az dört filmlik bir kontratı bulunan Pratt, bir yandan Jurassic World’le de ilintili olduğundan, ona da muhtemelen en az bir iki filmlik bir kontrat imzaladığından biz zaten diğer filmlerin en azından kısa vadede pek mümkün olduğunu düşünmüyorduk, ama yine de resmi ağızdan bir açıklama iyi geldi.

Önce Pratt’in silme reddettiği markayla başlayalım. Hatırlayacaksınız, Sony Ghostbusters fikri mülküyle ilgili yakın zamanda bir harekete geçmiş ve tamamen kadınlardan oluşan bir kadroyla seriyi dirilteceğini açıklamıştı. Bununla birlikte dedikodular kesilmemiş, kadın Ghostbusters’ın yanında bir de erkek Ghostbusters’ının geleceği söylenmişti. Bu filmin başrolünde ise Channing Tatum ve Chris Pratt’in olacağı söyleniyordu. Pratt bu iddiaları sert bir şekilde yalanladı, üstelik Channing Tatum ile de görüştüğünü ve onun da bir bilgisinin olmadığını söyledi.

Bub78pmIYAAQxqr

Peki diğer mesele? Hatırlayacaksınzı Ghostbusters haricinde Pratt’in ismi ciddi ciddi bir de Indiana Jones ile anılmaktaydı. Görünen o ki bu biraz daha kuvvetli bir dedikoduymuş. Chris Pratt GQ’ya verdiği röportajda Disney’den yüksek kademe birilerinin kendisiyle Indiana Jones ile ilgili görüştüğünü, fakat bunun resmi bir teklif ya da bir müzakere değil, ufak bir temas şeklinde olduğunu söyledi. O noktada da Pratt bu görüşmede “şimdilik yeterli serüven filmi yapıyorum” diyerek ayrılmış anladığımız kadarıyla. Bize soracak olursanız Pratt en iyisini yapmış burada. Indiana Jones henüz daha kadro toplamaya başlayacak seviyede değil, olacağı gün belki Pratt’in fikri de değişebilir, ama biz de zaten Guardians ve Jurassic serileri varken araya bir de Indiana Jones katmasını çok doğru bulmamıştık. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Daha çok Indiana Jones’u “başka birisi oynarsa büyük hayal kırıklığı yaşayacağım” modundayım 🙂 Ne zaman olacağı çok önemli değil..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.