Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim; Capcom’un 2006’da Xbox 360 için çıkarttığı zombi oyunu Dead Rising’in filmi geliyor. Filmin henüz net bir çıkış tarihi yok, fakat çekimlerine bu sene içerisinde başlanacak. Öyle bildiğimiz gibi normal yollarla vizyona da girmeyecek film. Dead Rising: Watchtower adını alacak uyarlama önce Crackle platformu üzerinden yayınlanacak. Sonrasında hem DVD, TV hem de VOD servisleri üzerinden izlenebilir hâle gelecek olan film, Tim Carter tarafından yazılacak ve yönetmenliğini de Zach Lipovsky üstlenecek.

Bugüne kadar filmin kadrosunu kısmen biliyorduk. Çoğunlukla Jesse Metcalfe, Dennis Haysbert ve Virginia Madsen gibi heyheyli günlerini geride bırakmış aktörlerden oluşan kadroda bunun dışında Meghan Ory ve Keegan Conner Tracey gibi isimler vardı. Bu isimlerin hangi rolleri oynayacağını tam anlamıyla bilmiyorduk açıkçası, fakat en azından biri serinin meşhur esas oğlanı Frank West olur diye tahmin ediyorduk. Yanılmışız. Meğerse filmin yapımcı stüdyosu Legendary Pictures Frank West rolünün seçimini ağırdan alıyormuş. Filme bugün dahil olduğu açıklanan üç aktör var, ve bunlardan biri, Frank West’i oynayacak. O kişi de Rob Riggle.

Rob-Riggle

Kimdir bu Rob Riggle? Daily Show’daki performansıyla tanıyor olabileceğiniz eski bir Amerikan Ordusu mensubu kendisi. Frank West’e daha yakın bir aktör bulunamazdı herhalde, zira Riggle’ın kendisi de Daily Show’daki performansı sırasında bizzat savaş alanlarında bulundu, haber yaptı. 2004-2005 arası Saturday Night Live’da da rol alan Riggle’ı, The Hangover, Dumb & Dumber To filmlerinde de görmüştük. Son olarak yeni Jump Street serisinde başarılı bir performans gösteren Riggle, NTSF:SD:SUV::. dizisinde de başrol oynamıştı.

Riggle’ın kadroya ekleniyor olması şüphesiz filmin kendisini çok ciddiye almayacağını kanıtlıyor. Unutmadan ekleyelim, Dead Rising: Watchtower aynı zamanda Aleks Paunovic ve Harley Morenstein’i de ekledi kadroya. Bu isimlerden ikincisi size tanıdık geldiyse doğru düşünüyorsunuz, Morenstein uzun süredir YouTube semalarında ünlü bir isim. Kendisini ismen bilmeseniz de, kanalı Epic Meal Time’ı illa ki daha önce duymuşsunuzdur. Morenstein filmde Pryo karakterini canlandıracak. Bakalım izlemeye değer bir şeyler çıkacak mı işin içinden?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.