Anlamsız Jack Black çığırtıları, inanılmaz gitar riffleri ve elbette Şeytan olmanın bile hakkını veren bir Dave Grohl… Bütün bu söylediklerimizi bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan sonuç efsanevi Tenacious D: Pick of Destiny filmi oluyor.

Jack Black ve Kyle Gass’in birlikteliğindeki Tenacious D grubu, Black’in hayranlık uyandıran espri yeteneği ve rock müziğine olan o inanılmaz tutkularının harmanlanmasıyla yıllar öncesinde bir film haline getirilmişti. Tüm zamanların en iyi rock grubu olabilmek için efsanevi bir gitar penasını çalma görevi olan ikiliyi ele alan yapım, dünyanın en iyi filmi olarak görülmese de izleyenlerin kalbinde mutlaka bir yer edinen türden başarıya sahipti. Absürt, eğlenceli ve müziğin yer aldığı her türlü şey, üzerine Jack Black sosuyla inanılmaz lezzetli oluyor çünkü.

Tenacious D: Pick of Destiny filmini vakti zamanında seven kesimdenseniz size çok güzel bir haberimiz var o zaman. Davullar çalmaya başlasın lütfen! Henüz ortada çok net prodüksiyon başlangıcı olmasa da biz sözümüzü aldık: Jack Black, Tenacious D’ye devam filmi geleceğini açıkladı!

Movieweb’den edindiğimiz bilgiye göre; Jack Black, Shaky Knees Festival’da kankası Kyle Gass ile sahne alırken bu harika bombayı patlatıvermiş. Tamı tamına on iki yıl evvel çıkan Pick of Destiny için ufacık bir söylemle büyük bir heyecan parıltısı yakan Black, bu sonbahar için planlarını tüm seyirciye duyurmuş:

rs-11261-130608-tenacious-d-624-1370712346

“Nerede görebileceğinizden emin değilim ama bunun olmasına karar verdik ve film gelecek.”

Henüz yayın platformunun ya da şirketinin kesin olmadığını söyleyen Black’in bu duyurusu ardından, birçok insan şimdiden tahminlerde bulunmaya başlamış bile. Amazon veya Netflix gibi platformların arka çıkabileceği proje için henüz hiçbir detay belli değil. Fakat Black ve Gass’in üzerinde çalıştığı yeni albüm açıklaması, devam filmine dair birtakım ipuçları veriyor gibi:

“Bir rock opera albümü üzerinde çalışıyoruz. Post apokaliptik temada müzikal bir komedi. Biliyorsunuz ki Pink Floyd’un The Wall’u ya da The Who’dan Tommy gibi örnekle var elimizde ve bunlar, var olmuş tek gerçek rock operası örneklerinden.”

Bahsettikleri rock operası albümü, yani “Post Apocalypto” üzerine yıllardır çalışan Tenacious D ikilisini bir kez daha salyalarımız aka aka izlemek için 2018 sonbaharını beklememiz gerekiyor anlaşılan.

Ne dersiniz, Black ve Gass’in devam filmi, en az ilki kadar süper olabilecek mi?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.