indirDistopik dünyaların ve totaliter rejimlerin edebiyattaki en etkileyici yansımalarından biri 1984. Big Brother konsepti ile bizi tanıştıran kitap.

Kitapla ilgili son günlerde çıkan en güzel haberlerden biri de George Orwell’ın kült romanının tekrar filme uyarlanacağı oldu. Kitap, bundan önce en meşhuru John Hurt’ün oynadığı iki adet film uyarlamasına sahipti.

Haberlere göre Sony yeni 1984 filmi için Bourne serisi ve Greenzone gibi filmlerden bildiğimiz Paul Greengrass ile anlaşmış. Prodüktörlüğünü Gina Rosenblum ile Scot Rubin, senaryo uyarlamasını da James Graham yapacakmış. Rubin ve Greengrass Oscar’a aday gösterilen Captain Phillips’te de birlikte çalışmıştı. Bu ikiliden yine güzel bir şeyler bekleyebiliriz diye düşünüyorum. Maalesef filmle ilgili bilgiler bu kadar.

Unutmadan Greengrass, 2016 tarihinde vizyona girmesi beklenen yeni Bourne filminden önce mi sonra mı 1984’ün çalışmalarına başlar bilemiyoruz ama John Hurt’ün oynadığı 1984 çıtayı oldukça yüksekte tutuyor.

Yazar

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

2 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    çok fazla tüketildi bu eser. keşke daha fazla uğraşmasalar. öyle ki şu an içi boşalmış gibi hissettiriyo. yıllar sonra tekrar okudum çok tatsız geldi

  2. John Hurt’un oynadığı uyarlamanın üst düzey olduğunu sanmıyorum. Greengrass amcanın kitabın gerilimine uygun olduğunu düşünüyorum açıkçası. Heyecenla bekliyoruz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.