Sinema tarihinde suç filmi denilince akla gelen ilk üç isimden biri olan Guy Ritchie, 2019 yapımı The Gentlemen ve geçtiğimiz mayıs ayında izleyiciyle buluşan Wrath of Men’den sonra, ara vermeden yeni bir film çekmeye başlamıştı. Yönetmenin ilk filmlerinden itibaren beraber çalıştığı aktör Jason Statham‘ın başrolünde olduğu ve duyurulduğu hâliyle Five Eyes başlığıyla çıkacağı düşünülen aksiyon türündeki filmin resmi ismi ve yayın tarihi belli oldu. STXfilms’den gelen açıklamaya göre filmin ismi, kabaca ‘savaş aldatmacası‘ anlamına gelecek şekilde çevirebileceğimiz Operation Fortune: Ruse de guerra olacak.

Operation Fortune: Ruse de guerra, Orson Fortune isimli bir MI6 ajanının, küresel bir istihbarat teşkilatı olan Five Eyes tarafından, tüm dünyayı tehdit edebilecek derecede ölümcül ve yeni bir silah teknolojisinin satışını takip edip durdurmak üzere görevlendirilmesini anlatacak. Statham’ın karakteri Orson Fortune –ki bu ismin, Guy Ritchie’nin genel ironisiyle fazlaca bağdaşıyor olduğuna dikkatinizi çekmeden devam etmek istemem– CIA bünyesinde görev yapan yüksek teknoloji uzmanı Sarah Fidel ile gönülsüz bir şekilde güçlerini birleştirmek zorunda kalacak. Görevleri vesilesiyle milyarder silah komisyoncusu Greg Simmonds’ın peşine düşecek olan ikilinin macerası, dünyanın birçok yerine uzanacak.

Filmde Jason Statham ile başrolü, Sarah Fidel karakterine hayat veren Aubrey Plaza paylaşacak. İkiliye Greg Simmonds rolünde Hugh Grant katılacak. Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Josh Hartnett, Cary Elwes, Max Beesley, Sam Douglas, Kaan Urgancıoğlu ve İngiliz rapçi Bugzy Malone olacak. Filmin senaryosu, Guy Ritcie’nin denetiminden geçecek olmak üzere, daha önce Alaaddin, The Gentlemen ve Wrath of Man’de de Ritchie ile birlikte çalışmış olan Ivan Atkinson ve Marn Davies‘e emanet.

Çekimlerinin bir kısmı Türkiye’de gerçekleşen ve özellikle Jason Statham’ın, setin bulunduğu Antalya’dan ayrılmasının ardından İstanbul’a geçmesi ve burada Atlas Sineması’nın açılışına da katılması sebebiyle geçtiğimiz mart ayında ülke manşetlerini de bir süreliğine meşgul eden Operation Fortune: Ruse de guerra’nın 21 Ocak 2022‘de vizyona girmesi planlanıyor. Açıkçası silahlar, kovalamacalar, ajanlar ve aksiyon derken buram buram Guy Ritchie kokan bir film bizi bekliyor gibi, siz ne dersiniz?


Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.