Harry Potter benim kitaplarını okumadığım fakat filmlerini çok sevdiğim bir seridir. Çocukluğumun erken dönemlerinden itibaren her filmini büyük bir zevkle takip ettiğim ve gönlümde ayrı bir yere sahip olan serinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yirminci yılının şerefine oyuncu kadrosu bir araya geldi. Hem eski günleri yad etmek hem duyulmamış hikâyeleri anlatmak hem de genel itibariyle Harry Potter serisinin hayatlarına nasıl dokunduğunu paylaşmak için geçtiğimiz senenin son aylarında buluştular ve bu buluşma yılbaşında “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” ismiyle HBO Max’de yayınlandı.

Henüz izlemeye fırsat bulamadığım ve benim gibi azımsanmayacak bir grubun da olduğunu düşündüğüm bu içerikten açıklamalar yavaş yavaş haber sitelerine düşüyor. Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts sayesinde öğrendiğimiz haberlerin en büyükleri ise seride Hermione Granger karakterini canlandırmış olan Emma Watson’a ait. Ünlü oyuncu, serinin beşinci filmi olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan önce neredeyse rolü bırakıyormuş!

Beşinci filmin yönetmeni David Yates’in konu hakkında “Projeye başladığım zaman, yapımcı ve stüdyo Emma’nın, başka bir Harry Potter filmi için geri dönmek konusunda emin olmadığını söylediler.” diyerek Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmini çekmeden önce karşılaştığı zor durumu dile getirdi. Emma Watson ise yaşadığı zor günleri “Günlüğümden bir sayfa buldum ve beni düşündürdü. Şimdi anlıyorum ki o zamanlar yalnızmışım. Galiba korkmuştum. Hiç ‘Sonsuza kadar sürecek bu.’ diye hissettiğin bir nokta oldu mu bilmiyorum.’’ diyerek rol arkadaşı Rupert Grint’e dert yandı. Sadece Emma değil, Grint ve Daniel Radcliffe benzer şeylerden mustaripmiş o zamanlar ama Raddcliffe “Çocuktuk, dönüp de birbirimize ‘İyi misin?’ diye sormak aklımıza gelmiyordu” diyerek aslında o zamanlar ne kadar yalnız olduklarının bir kez daha altını çizdi.

Bu üçlünün ilk dört filmden sonra değişime uğraması çok rahatsız edici olurdu eminim. Recast olayı istisnalar hariç genelde can sıkar zaten. Neyse ki işler sonradan yoluna girmiş ve hayranların desteğini gören Emma Watson şöhretle ve bulunduğu konumla başa çıkmayı öğrenmiş.

Siz duyduklarınıza şaşırdınız mı peki? Baş üçlüden herhangi biri yerine kafanızda daha iyi duran bir oyuncu var mı? Harry Potter serisini sever misiniz? En sevdiğiniz hangisi peki? Ben Ateş Kadehi’ne bayılıyorum. Paylaşmak istediklerinizi evdeki not defterinize yazın, ben asamla ‘’Accio cevaplar’’ deyip alırım…

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.