Infinity War‘ın finali yeterince yoğun ve ağır değilmiş gibi bir de üzerinden vakit geçtikçe helal süt emmemiş Marvel yetkilileri üzüntümüzü ve sıkıntımızı daha da arttıracak beyanlarda bulunuyorlar. Yok efendim “o olanlar gerçek” diyenler, yok efendim “gelecek film de az gördüklerinizi bekleyin” diyenler… Şimdi de James Gunn geldi. Hem de ne geldi. Sağ kulvardan, böğrümüze hüzün yumruğu atarak geldi. Yazık etti cümlemize.

Hatırlayacaksınız, filmin sonunda herkes tuzla buz olurken bu yok olanlar kervanına katılan bir kahraman da Groot‘tu. Artık bir ergen olan Groot, yok olduğunu fark edince kafasını kaldırıp Rocket’a bakmış; “I am Groot” demişti. Elbette I am Groot’ların bir anlamı var, bunu biliyoruz. James Gunn geçen Guardians of the Galaxy filmi için sadece Vin Diesel ve kendisinin görebileceği özel bir senaryo üretmiş, tüm I am Groot’ların anlamını o senaryoda sabitlemişti. Bir hayran da muhtemelen bunu bildiği için Gunn’a “Bu sefer ne diyor?” diye sordu. Gunn cevabı verdi.

“Baba.

Yani Allah belanı vermesin Gunn ne diyelim sana ya. Zaten yeterince üzücü değilmiş gibi o sahne, zaten yeterince yoğun değilmiş gibi bir de sabi sübyan Groot’un kafasını kaldırıp; kendisine hamilik, abilik eden Rocket’a usulca “Baba” dediğini hayal etmemiz gerekiyor muydu yani? Rocket’ın bunu duyunca ne hissettiğini düşünmemiz lazım mıydı? Zaten geçen gün de çıktın, “O ilk Guardians’daki Groot öldü, Baby Groot onun çocuğu” dedin, iyice üzdün herkesi…

Böyle şeyler yapılmasın artık lütfen. Infinity War sonrası beli zor doğrulttuk. Hadi. Üzmeyin bizi. Hadi.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.