Türlü ortamlarda korku filmi muhabbeti yapıldığı zaman insanların ağzından çıkan iki şey var, bunlardan biri Bülent Ersoy, diğeri ise Insidious. Ben korku filmi denilen şeyden hiç bir zaman ağız tadıyla korkamadığım için, sürekli olarak adam gibi bir korku filmi arayışında olan bir bireyim. En son Babadook izlerken biraz korktum onda da hissettiğim şey merakla birleşmiş bir korkuydu. O yüzden Babadook de beni bir türlü ağız tadıyla terörize edemedi.

Fakat itiraf edeyim, Insidious ve Anabelle beni epey geren filmler. Hoş yine o donuna işeme noktasına getirtmiyorlar ama bu katiyen onların suçu değil benim noter onaylı bir ayı olmamdan mütevellit vuku bulamayan bir şey.  Sonuç olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim, Insidious korkunç bir film. Bu sebeple benim açımdan Insidious 3, Insidious 4, Insidious: Tatilde gibi pek çok film gelebilir sıkıntı yok.

1426532606560

Şimdi belki biliyorsunuz Insidious 3 gelecek, hatta fragmanları düştü çoktan. Fakat dün internet alemlerine yeni bir fragman düştü. Kendisi sızıntı olduğundan internetten kaldırıldı, fakat siber alemin dört bir yanından korku filmi hayranları “O ne fragmandı öyle, amma tırstık” tadında yorumlar yazmaya başladı, biz de hâlyiyle epey merak eder hâle geldik. En sonunda sabrın sonu selamet oldu, fragman resmi kanallardan YouTube’a yüklendi. Biz de aynen aldık, buraya koyduk.

Insidious 3, Lamert ailesinin başına gelenlerden önce geçiyor ve Elise Rainier’in psişik güçleriyle bir iblisin musallat olduğu genç bir kızı kurtarma çabalarını anlatıyor. Amerika vizyon tarihi 5 Haziran 2015 olan filmin Türkiye’ye geleceği tarih belli değil; fakat çok gecikeceğini sanmıyoruz. Leigh Whannell’n yönettiği, başrollerini Dermot Mulroney, Stefanie Scott ve Angus Sampson’ın paylaştığı filmin fragmanı şu şekilde. Buyurunuz efendim!

Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

3 Yorum

 1. James Wan elini ayağını çekince kalite düşmüş. Annabelle’in fragmanında korkan ben bunda bir şey hissetmedim. Oysa ilk iki insidious filmi böyle miydi? İliklerime kadar hissetmiştim korkuğu. Artık Conjuring 2’yi bekleyeceğiz.

  • sana katılmıyorm annabelle çok kötü bir filmdi ama korku seansı ve ruhlar bölgesi 1 2 şaheneydi ruhlar bölgesi 3 fragmanı oldukça iyi ve iddalı ilk 2 film gibi korkacagız 🙂

  • Annabelle de James Wan’ın elinden çıkmadı yalnız, bu sebeple malesef o da iyi değildi. James Wan olmadığı zaman, adamın olmadığı net anlaşılıyor.
   Paranormal Activity klasmanı filmlerle korkmaya devam edeceğiz diye üzüldüğüm bir dönem vardı. Bunu tek değiştiren yönetmen benim gözümde James Wan, en tipik korkuları gözümüze çok güzel sokup iyi filmler çıkarıyor.
   Conjuring 2’den haberim yoktu yalnız, çok sağol 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.