Jessica Chastain’i bilmeyen, tanımayan kaldı mı? 2011’de neredeyse bir anda dünyanın en tanınan aktrislerinden biri hâline gelen Chastain, o yıldan bugüne kadar ucundan kıyısından sinema takip eden herkesin tanıdığı bir sima haline gelmeyi başardı. Üstelik bu yolda iki de Oscar adaylığı aldı kendisi, The Help ve Zero Dark Thirty ile. Ama blockbuster filmlere falan hiç yanaşmış değil. Madagascar 3’te ses sanatçılığı yapmayı ve Interstellar’da oynamayı saymazsanız, Chastain’in bu kadar tanınır olup da “franchise” işine girmemiş nadir oyunculardan biri olduğunu göreceksiniz.

Bu yakın zamanda değişebilir. Bildiğiniz gibi Chastain vakti zamanında Marvel ile Iron Man 3’te bir rol için görüşmekteydi. Bu rol, filmde Rebecca Hall tarafından oynanan Maya Hansen rolüydü, fakat Chastain bir şekilde sonuç olarak filme dahil olamadı. Fakat şimdi MTV’ye verdiği röportajdan öğreniyoruz ki, Chastain Marvel ile görüşmeyi bırakmamış. Chastain’in dediğine göre kendisi Maya Hansen rolünü “bir süper kahraman filminde olacaksam, sıkıcı bir sivil karakter olmak istemiyorum” diyerek reddetmiş, sonra da Marvel ile bir karakter üzerine konuşmuşlar. Chastain’e göre bu sonradan bir şeyler olabilecek bir karaktermiş, ama Chastain onu da “ama ben hemen kahraman olmak istiyorum” diyerek reddetmiş. Buraya kadar bir sıkıntı yok, herhalde şu sıralarda aktif çalışan ve Marvel ile görüşmeyen bir oyuncu kalmamıştır zaten Anglo-Sakson dünyada. Video şu şekilde, Chastain’in ifadelerine kendiniz bakabilirsiniz.

 

 

Benim “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” dememin sebebi ise videonun son kısmı. Röportajcı çok net bir şekilde “Captain Marvel diye bir karakter var, duydunuz mu?” diye bir soru yöneltiyor. Chastain hiç sektirmeden, “Evet de o 2018 senesinde, kim öle kim kala” gibi bir cevap veriyor. Ben burada neye kıllandım?

Ben bir geek sitesinde her gün Marvel’ın filmleriyle ilgili en az üç dört haber girmek durumundayım son bir haftadır, Captain Marvel en sevdiğim süper kahramanlardan biri; ama bana filmin çıkış tarihini sorsanız oturduğum yerden cevaplayamam. Ciddi söylüyorum. 2018 miydi, 2019 muydu, 2020 miydi emin olmak için bir yerlere bakmam, bir kontrol yapmam gerekir. E öyleyse son üç senede 17 -çizgi roman dünyasından çok uzak türlerde- film çekmiş, acayip meşgul bir aktris nasıl böyle net ve emin bir şekilde tarihi doğru söyleyebiliyor?

Ben resmi geekyapar tahmini damgasını vuruyorum arkadaş. Bence Chastain Captain Marvel olacak. Ağır MCU hayranı olmayan (ki Chastain öyle gözükmüyor) birinin Captain Marvel’ın çıkış yılını hiç sekmeden, tereddüt etmeden, şüpheye düşmeden söyleyebilmesi için bence o tarihi profesyonel bir sebepten dolayı biliyor olması gerekiyor. Sizce de öyle değil mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.